June 13, 2011

NESCAC Spring All-Academic Selections Announced

809 Spring Student-Athletes Receive Honors

HADLEY, Mass. – The New England Small College Athletic Conference announced its 2011 Spring All-Academic selections today, with 809 student-athletes receiving All-Academic recognition. To be honored, a student-athlete must have reached sophomore academic standing and be a varsity letter winner with a cumulative grade point average of at least 3.35. A transfer student must have completed one year of study at the institution.

A total of 190 individuals out of the 483 student-athletes from the 2010 Spring All-Academic team earned the honor for the second year in a row. Additionally, 118 of this year's award recipients were also selected to an All-Conference team in their respective sport this spring. Fifty-five individuals garnered All-Sportsmanship and All-Academic accolades.

Seven student-athletes individuals were named to the 2011 editions of the All-Conference, All-Sportsmanship, and All-Academic NESCAC teams. The honorees were Bowdoin senior Ingrid Oelschlager (Roanoke, Va.), Hamilton senior Jeff Cardoni (Kensington, N.H.), the Middlebury trio of seniors Andrew Conner (Alexandria, Va.) and Kaitlynn Saldanha (Scarborough, Maine) and junior Victoria Aiello (Milton, Mass.), and senior Julia Browne (Old Brookville, Conn.) along with sophomore Emily Beinecke (Concord, Mass.) of Tufts.

Among the notable members of the 2011 Spring All-Academic Team are three individuals that not only earned NESCAC Player of the Year this spring but also were recognized for the second-straight year as All-Academic. Tufts featured two of those three players, seniors D.J. Hessler (Monkton, Md.) and Browne.

The Jumbos' annual scoring leader in each of his four years, Hessler amassed over 300 career points for the two-time NESCAC Men's Lacrosse Champions. The senior attacker left his mark on the Jumbos' record book, as he not only set the career points mark at Tufts this spring but also holds the top two single-season records for assists and points along with the career record for helpers. In 2011, Hessler led the NESCAC in scoring for the third time with 38 goals and 57 assists for 95 points through 21 games. Hessler also completed a rare feat by being named All-NESCAC for the fourth time, as he was recognized on the First Team for the third consecutive year. He also added USILA All-America First Team honors and was recognized at the national championship with the NCAA's Elite 88 award. The award recognizes the true essence of the student-athlete by honoring the individual who has reached the pinnacle of competition at the national championship level in his or her sport, while also achieving the highest academic standard among his or her peers. Hessler was one of two individuals on the All-Academic squad to earn an Elite 88 award, joining Williams sophomore men's tennis player Bryan Chow (Schenectady, N.Y.).

Browne was recognized as the NESCAC Women's Tennis Player of the Year for the third consecutive spring and also garnered the Senior Sportswoman Award. The 2008 Rookie of the Year added All-NESCAC honors for the fourth time in her career as she was named First Team Singles and Doubles for the third year in a row after being named to the Second Team Singles as a rookie. During the fall, Browne reached the semifinals of the ITA New England Regional Championships and the New England Women's Intercollegiate Tennis Tournament. Browne won the 2010 NCAA women's tennis singles championship and reached the semifinal round this past May. She also helped Tufts reach the quarterfinals of the team tournament for the first time ever.

Middlebury senior Andrew Peters (Baltimore, Md.) was chosen as the NESCAC Men's Tennis Player of the Year. Peters, who was also named to the All-NESCAC First Team Singles and Doubles, had an impressive final season with the Panthers, going 27-7 overall and 14-5 in dual match play at the No. 1 position. Peters competed in the NCAA singles championship back in May, as he was the only player from the NESCAC to reach the quarterfinal round. After helping the Panthers win the 2010 NCAA men's tennis title, Peters' squad returned to the national tournament and advanced as far as the quarterfinals.

Other notables included Bowdoin's Oelschlager and Williams sophomore Jennifer Gossels (Sudbury, Mass.). A two-sport athlete for the Polar Bears, Oelschlager earned First Team All-America in both field hockey and women's lacrosse this season as she helped both teams reach the NCAA tournament final. Bowdoin won its third NCAA field hockey crown in the past four years during the fall, while the women's lacrosse team made it to the championship contest for the first time ever. Gossels claimed national titles in the 5,000- and 10,000-meter runs at the NCAA outdoor track and field championships in May, helping the Ephs to a top-five overall finish at the meet. She was also the runner up at the 2010 NCAA cross country championships, and was named the Scholar-Athlete of the Year by the U.S. Track and Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA) last fall.

Thirty individuals among the NESCAC Spring All-Academic selections won an NCAA championship this past May with their respective team. Eleven players from the Amherst men's tennis national championship team were recognized, as they helped the Lord Jeffs win their first NCAA men's tennis crown. The Williams women's tennis team, which won its fourth consecutive NCAA championship, had three honorees, and the Ephs' women's rowing team had 16 individuals from its squad recognized. Williams won its sixth consecutive and seventh overall NCAA women's rowing championship this year.

Founded in 1971, the New England Small College Athletic Conference (NESCAC) consists of 11 liberal arts colleges and has consistently reflected its commitment to the values of athletics and academic achievement. The member colleges of the conference are Amherst College, Bates College, Bowdoin College, Colby College, Connecticut College, Hamilton College, Middlebury College, Trinity College, Tufts University, Wesleyan University, and Williams College.  For more information on the NESCAC, visit www.nescac.com.

Amherst  |  Bates  |  Bowdoin  |  Colby  |  Connecticut College  |  Hamilton 
  Middlebury  |  Trinity  |  Tufts  |  Wesleyan  |  Williams

 

2011 NESCAC Spring All-Academic

Amherst            
Geoff Ainslie Men’s Outdoor Track & Field Jr. San Diego, Calif.
Christina Anderson Softball So. Port St. Lucie, Fla.
Ramsey Bates Men’s Lacrosse So. McLean, Va.
Mimi Bell Women’s Tennis Sr. Cleveland, Ohio
Claire Bennett Women’s Lacrosse Jr. Westfield, N.J.
Natasha Brown Women’s Tennis Sr. Woodland Hills, Calif.
Dillon Buckley Men’s Outdoor Track & Field So. Wilmington, Del.
Matt Cahn Men’s Lacrosse So. Baltimore, Md.
Cole Cherney Men’s Lacrosse Jr. Chappaqua, N.Y.
Travis Cohoon Men’s Outdoor Track & Field Sr. Rolling Hills Estates, Calif.
Ryan Conway Men’s Lacrosse Jr. Plandome, N.Y.
Sarah Daly Women’s Outdoor Track & Field   
So. Wheaton, Ill.
Nolen Davis Men’s Lacrosse So. Arlington, Mass.
Wyatt Davis Women’s Lacrosse So. Concord, Mass.
Sean Doerfler Men’s Tennis Sr. Douglaston, N.Y.
Natalie Dugan Women’s Lacrosse So. Washington, D.C.
Bryce Einhorn Baseball Sr. Scarsdale, N.Y.
Andrew Erskine Men’s Outdoor Track & Field So. Stamford, Conn.
Jose Espinosa Baseball Sr. Ridgefield, Conn.
Alison Fornell Women’s Tennis Jr. Locust Valley, N.Y.
Liz Foye Women’s Lacrosse Sr. Madison, Conn.
Marlis Gnirke Women’s Outdoor Track & Field Jr. Wellesley, Mass.
Danny Gold Men’s Lacrosse So. Medfield, Mass.
Pir Granoff Men’s Lacrosse Jr. Bala Cynwyd, Pa.
Alex Gumport Men’s Tennis Sr. Summit, N.J.
Max Gumport Men’s Tennis Sr. Summit, N.J.
Anna Hager Women’s Outdoor Track & Field Jr. Concord, Mass.
Sebastian Herdt Men’s Lacrosse Jr. Westborough, Mass.
Parker Holcomb Men’s Lacrosse Sr. Dallas, Texas
Reilly Horan Softball So. Darien, Conn.
Annemarie Iker Softball Jr. Mill Valley, Calif.
Sam Jakimo Men’s Lacrosse Jr. Woodbury, N.Y.
Mark Kahan Men’s Tennis So. Unionville, Conn.
Jeff Keenan Baseball Sr. West Hartford, Conn.
Pierce Kelley Men’s Outdoor Track & Field Sr. East Hampton, N.Y.
Dan Keolasy Men’s Tennis So. Fullerton, Calif.
Katie Kervick Softball Sr. Windsor Locks, Conn.
Jennifer Kim Women’s Tennis Sr. Springfield, Mo.
Carlissa King Women’s Tennis Sr. Bayside, N.Y.
Laken King Women’s Tennis Sr. Bayside, N.Y.
Moritz Koenig Men’s Tennis Sr. Hamburg, Germany
Meredith LaRose Women’s Lacrosse Jr. Cranford, N.J.
Matt Levine Men’s Lacrosse Sr. Niskayuna, N.Y.
Steve Levy Men’s Lacrosse So. Manhasset, N.Y.
Robyn Lightner Women’s Lacrosse Sr. Mountain Lakes, N.J.
Gabe Mann Men’s Lacrosse Sr. Denver, Colo.
Jillian Masi Softball Sr. Stamford, Conn.
Gigi Maturo Women’s Lacrosse Sr. Ann Arbor, Mich.
Brian McFeeley Men’s Lacrosse Jr. Essex Fells, N.J.
John McGrail Men’s Outdoor Track & Field Sr. Arlington, Va.
Max McKenna Baseball Sr. Lexington, Mass.
Ben Mears Men’s Outdoor Track & Field Sr. Macedon, N.Y.
Brian Merrigan Baseball Sr. Holbrook, Mass.
Tommy Moore Men’s Outdoor Track & Field Sr. Marlborough, Mass.
Chris Morrison Men’s Tennis Jr. Falmouth, Maine
Kristen Moulton Women’s Outdoor Track & Field So. North Reading, Mass.
Sarah Nyirjesy Women’s Tennis So. Rydal, Pa.
Zoe Pagonis Women’s Outdoor Track & Field Sr. Westminster, Md.
Taylor Perkins Men’s Outdoor Track & Field Sr. Chester, N.J.
Andrew Reed Men’s Outdoor Track & Field Jr. Riverside, Conn.
Elodie Reed Women’s Outdoor Track & Field So. Bow, N.H.
Will Reed Men’s Lacrosse Jr. Riverside, Conn.
Caroline Richman Women’s Tennis So. Pacific Palisades, Calif.
Will Rives Men’s Tennis So. Manchester, Mass.
Dan Routh Men’s Lacrosse Jr. Allendale, N.J.
Eliza Schalch Women’s Outdoor Track & Field Jr. Bethesda, Md.
Ben Scheetz Men’s Outdoor Track & Field Jr. Lancaster, Pa.
Rob Schwab Men’s Lacrosse So. Bryn Mawr, Pa.
Jack Seaver Men’s Outdoor Track & Field Sr. New Canaan, Conn.
Tony Sheng Men’s Tennis Sr. Aurora, Ill.
John Sinnigen Men’s Lacrosse So. Sudbury, Mass.
Peter Skurman Men’s Outdoor Track & Field Jr. Armonk, N.Y.
Robby Sorrel Men’s Tennis Jr. Scarsdale, N.Y.
Sam Sperling Men’s Tennis Jr. Chicago, Ill.
Melissa Sullivan Women’s Outdoor Track & Field Jr. Dallas, Texas
Chibuzo Uwakaneme Women’s Outdoor Track & Field Sr. Irvington, N.J.
Julia Viani Women’s Lacrosse Jr. Concord, N.H.
Susan Wasserman Women’s Outdoor Track & Field Sr. Brooklyn, N.Y.
Thomas Wheeler Baseball Jr. Minnetonka, Minn.
Charlotte Wilinsky Women’s Tennis Sr. Florence, Mass.
Christina Wong Women’s Outdoor Track & Field Sr. Honolulu, Hawaii
Laura Zaccagnino  Women’s Outdoor Track & Field Jr. Verona, N.J.
Courtney Zitin Women’s Lacrosse Jr. Berwyn, Pa.
       
Bates    
Erin Augulewicz Women's Outdoor Track & Field So. Eliot, Maine
Kiely Barnard-Webster Softball Jr. Bethesda, Md.
Matthew Bettles Men's Tennis So. Taunton, England
Myles Black-Ingersoll Men's Outdoor Track & Field So. Concord, N.H.
Tristan Black-Ingersoll Men's Outdoor Track & Field Sr. Concord, N.H.
Erika Blauth Women's Tennis Jr. Camden, Maine
Jenn Brallier Women's Lacrosse So. Chambersburg, Pa.
Ashley Brunk Women's Tennis So. Phoenix, Ariz.
Molly Bruzzese Women's Outdoor Track & Field So. West Hartford, Conn.
Charles Carey Men's Rowing So. Lincoln, Mass.
Harry Chung Men's Rowing Sr. Naperville, Ill.
Sean Colligan Men's Outdoor Track & Field Jr. Goffstown, N.H.
Timothy J. Crutchfield Men's Lacrosse So. Concord, N.H.
Lindsay Cullen Women's Outdoor Track & Field So. Newburyport, Mass.
Jenna Dannis Women's Lacrosse Jr. Milford, N.H.
Allison DiSalvo Women's Rowing Jr. Lowell, Mass.
Carrie Dillaway Women's Rowing So. Woodbridge, Conn.
Casey Dropkin Women's Outdoor Track & Field Jr. Waterville Valley, N.H.
Alicia Fannon Women's Outdoor Track & Field So. Haverhill, Mass.
Lauren Farnsworth Women's Outdoor Track & Field So. South Royalton, Vt.
Linnea Fulton Women's Lacrosse So. Bristol, R.I.
Sara Ellen Godek Women's Outdoor Track & Field Sr. Gilford, N.H.
Lauren Hadiaris Women's Rowing So. Cape Elizabeth, Maine
Anthony Haeuser Men's Outdoor Track & Field So. South Portland, Maine
Nora Hanagan Women's Outdoor Track & Field So. Singapore
David Hardison Men's Outdoor Track & Field So. South Portland, Maine
Luke Harmeling Men's Outdoor Track & Field Jr. North Reading, Mass.
Erin Harmon Women's Lacrosse So. Annapolis, Md.
Jacquelyn Holmes Women's Tennis So. Harvard, Mass.
Emily Howe Women's Lacrosse Sr. Carlisle, Mass.
Adrienne Jaeger Women's Tennis So. Bath, Maine
Michael Jiang Men's Outdoor Track & Field Jr. Madison, Conn.
Gwynneth Johnson Women's Outdoor Track & Field Jr. Portland, Ore.
Mollie Kervick Softball So. Windsor Locks, Conn.
Jennifer Krupski Women's Outdoor Track & Field Sr. Foxborough, Mass.
Kirsten Laaspere Women's Rowing Sr. Londonderry, N.H.
Kerri Leonhardt Women's Outdoor Track & Field Sr. Milford, N.J.
Elise Levesque Women's Outdoor Track & Field So. West Simsbury, Conn.
Dana Lindauer Women's Outdoor Track & Field Sr. Needham, Mass.
Leah Maciejewski Softball Jr. Tewksbury, Mass.
Peter K. Miller Men's Rowing Jr. Philadelphia, Pa.
Molly Nelson Women's Outdoor Track & Field Sr. Albuquerque, N.M.
Cody Newman Men's Lacrosse Sr. Montclair, N.J.
Joan O’Neill Women's Lacrosse Jr. Westwood, Mass.
Ellen Patterson Women's Rowing Sr. St. Louis Park, Minn.
John Graham Pearsall Men's Outdoor Track & Field So. Guilford, Maine
Caroline Pierce Women's Lacrosse Jr. Weston, Mass.
Taylor Piers Women's Outdoor Track & Field Jr. Falmouth, Maine
Kristen Poulin Women's Outdoor Track & Field So. Freeport, Maine
Lisa Reedich Women's Outdoor Track & Field So. Harvard, Mass.
Margaret Reilly Women's Lacrosse Jr. Wellesley, Mass.
Hannah Richardson Women's Rowing Sr. Concord, Mass.
Don Janith Rupasinghe Men's Outdoor Track & Field So. Colombo, Sri Lanka
Ellen Schneider Women's Outdoor Track & Field So. Madison, Conn.
Jacob Simon Baseball Sr. Waterford, Conn.
Haley Sive Women's Rowing Jr. Glenville, N.Y.
Amanda Solch Women's Outdoor Track & Field So. Mountain Lakes, N.J.
Ryan Sonberg Baseball So. Windsor, Conn.
Benjamin Taska Men's Outdoor Track & Field Sr. Lowell, Vt.
Paul Troiano Men's Lacrosse So. Winchester, Mass.
Catherine Tuttle Women's Rowing So. Pittsford, N.Y.
Karen Ullmann Softball Jr. Ramsey, N.J.
Rebecca Waldo Women's Rowing Sr. Dracut, Mass.
Luke Wamboldt Baseball Sr. Sunderland, Mass.
Emma White Women's Rowing Sr. Bainbridge Island, Wash.
Andrew Wortham Men's Outdoor Track & Field So. Newton, Mass.
Victoria Zapack Women's Rowing So. Charlotte, N.C.
       
Bowdoin    
Timothy Anderson Men's Outdoor Track & Field Sr.  Weston, Conn.
Melissa Anson Women's Outdoor Track & Field Sr.  Scarborough, Maine
Christina Argueta Women's Outdoor Track & Field Sr.  New York, N.Y.
Emily Barr Women's Outdoor Track & Field Jr. Ridgewood, N.J.
David Bean Men's Outdoor Track & Field So. Weymouth, Mass.
Charlie Berdahl Men's Outdoor Track & Field Sr.  Lawton, Mich.
Ben Berg Sailing Jr. Edina, Minn.
Stan Berkow Men's Outdoor Track & Field Sr.  Lancaster, Pa.
Dave Bernstein Baseball So. Hanover, N.H.
Viktor Bolmgren Sailing Sr.  Viken, Sweden
Peter Braunohler Men's Lacrosse Sr.  Washington, D.C.
Jack Burkhardt Men's Lacrosse Sr.  St. Louis, Mo.
Will Cabana Men's Outdoor Track & Field Sr.  So. Portland, Maine
Elizabeth Clegg Women's Lacrosse Jr. Hudson, Ohio
Chantal Croteau Women's Outdoor Track & Field Jr. Amherst, N.H.
Caroline Dewar Softball Jr. Katonah, N.Y.
Katherine Doble Sailing So. Hingham, Mass.
Molly Duffy Women's Outdoor Track & Field Sr.  Millis, Mass.
Brian Durkin Men's Lacrosse So. Manchester, Mass.
Matthew Egan Men's Lacrosse Jr. Newton, Mass.
Samuel Epstein Men's Outdoor Track & Field Sr.  Bethesda, Md.
Evan Farley Baseball Sr.  Hampden, Maine
Nicholas Fenichell Men's Tennis Jr. Quito, Ecuador
Sarah Fiske Sailing So. Simsbury, Conn.
Colin Fong Men's Outdoor Track & Field Jr. Indianapolis, Ind.
Emily French Women's Lacrosse Jr. Wenham, Mass.
Nathan Fritts Men's Lacrosse Jr. Portland, Ore.
Michael Gale Men's Lacrosse So. Portland, Ore.
Matthew Gamache Men's Outdoor Track & Field So. Barrington, R.I.
Andrew Gluesing Men's Outdoor Track & Field So. Needham, Mass.
Russell Halliday Men's Lacrosse Sr.  Sudbury, Mass.
Devin Hardy Women's Lacrosse So. Milbrook, N.Y.
D.J. Hatch Sailing Sr.  Plainville, Mass.
Daniel Hicks Baseball Sr.  New York, N.Y.
Matthew Hillard Men's Outdoor Track & Field Jr. Shorewood, Wis.
Hannah Hoerner Women's Tennis Jr. Andover, Mass.
Lindsey Horowitz Women's Outdoor Track & Field Jr. Stow, Mass.
Holly Jacobson Women's Outdoor Track & Field Sr.  Cumberland, Maine
Gregory Kamford Men's Lacrosse Sr.  Darien, Conn.
Grace Kerr Women's Outdoor Track & Field Sr.  South Hamilton, Mass.
Michelle Lawson Women's Outdoor Track & Field Jr. Seatle, Wash.
Elizabeth LePage Women's Outdoor Track & Field So. Cumberland, Maine
Emily Lombardi Women's Tennis Jr. Hinsdale, Ill.
Isabel Low Sailing So. Weston, Conn.
Alexander Lucyk Men's Outdoor Track & Field Jr. West Hartford, Conn.
Jake McCampbell Men's Lacrosse Sr.  Medfield, Mass.
Ben Mende Sailing So. Sharon, Mass.
Elsa Millett Women's Outdoor Track & Field Jr. Manchester, Conn.
Michael Mitchell Men's Outdoor Track & Field Sr.  Marblehead, Mass.
Mason Moss Men's Outdoor Track & Field Jr. Los Angeles, Calif.
Laura Newcomb Women's Outdoor Track & Field Sr.  Cranford, N.J.
Ingrid Oelschlager Women's Lacrosse Sr.  Roanoke, Va.
Colin Ogilvie Men's Outdoor Track & Field Jr. Hopedale, Mass.
Brooke Phinney Women's Lacrosse So. Dedham, Mass.
Lawton Salley Men's Lacrosse Jr.  Washington, D.C.
Katie Sansone Softball So. Glen Gardner, N.J.
Marcus Schneider Men's Outdoor Track & Field So. Waban, Mass.
Stuart Sheehan Men's Lacrosse So. Wakefield, R.I.
Libby Spaulding Women's Lacrosse Jr. Manchester, Mass.
Mae Speight Sailing So. Bar Harbor, Maine
Phoebe Sprague Sailing Sr.  Houston, Texas
James Spry Men's Lacrosse So. Winchester, Mass.
Alexa Staley Women's Outdoor Track & Field Sr.  New York, N.Y.
Brett Stein Men's Outdoor Track & Field Jr. Wayland, Mass.
Katie Stewart Women's Lacrosse Jr. Chevy Chase, Md.
Celeste Swain Women's Lacrosse Jr. Berkeley, Calif.
Tricia Thibodeau Softball So. Cape Elizabeth, Maine
Caroline Tory Women's Outdoor Track & Field Jr. Toronto, Ontario
Oliver Van Zant Baseball So. Westport, Conn.
Riker Wikoff Men's Outdoor Track & Field Jr. Albany, N.Y.
Alexander Williams Men's Outdoor Track & Field Jr. Scotia, N.Y.
Zach Winters Men's Outdoor Track & Field Sr.  Cincinnati, Ohio
Andrew Zembruski Men's Outdoor Track & Field So. Easton, Conn.
       
Colby    
Patrick Adams Men’s Rowing So. Greenville, S.C.
Hilary Barr Women’s Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Ian Bezahler Baseball So. Woodbridge, Conn.
Alex Boches Men’s Lacrosse Sr. Beverly, Mass.
Ally Bolger Women’s Rowing So. Sparta, N.J.
James Bowe Men’s Outdoor Track & Field Sr. Chevy Chase, Md.
Will Brewer Men’s Rowing Sr. Dallas, Texas
Anne Burton Women’s Outdoor Track & Field Jr. Shoreline, Wash.
Claire Cannon Women’s Outdoor Track & Field So. Kensington, Calif.
Abhi Chandel Baseball Jr. Columbus, N.J.
Abby Cheruiyot Women’s Outdoor Track & Field Jr. Eldoret, Kenya
Karen Clark Women’s Rowing Jr. Sunnyvale, Calif.
Molly Clark Women’s Rowing So. Housatonic, Mass.
Brittany Colford Women’s Outdoor Track & Field So. Epping, N.H.
David Cramer Men’s Rowing Jr. New Canaan, Conn.
Ethan Crockett Men’s Outdoor Track & Field So. Plattsburgh, N.Y.
Lexi Crook Women’s Lacrosse Sr. South Burlington, Vt.
Brian Desmond Men’s Outdoor Track & Field So. Ann Arbor, Mich.
Berol Dewdney Women’s Outdoor Track & Field So. Putney, Vt.
Laura Duff Women’s Outdoor Track & Field So. East Greenwich, R.I.
Claire Dunn Women’s Outdoor Track & Field So. Middletown, Conn.
Katherine Fecteau Women’s Outdoor Track & Field So. Portland, Maine
John Gilboy Men’s Outdoor Track & Field So. Saco, Maine
Taro Gold Baseball Jr. Belmont, Mass.
Jen Goldman Softball Jr. Cedar Grove, N.J.
Katie Graichen Softball Jr. Arundel, Maine
Sam Grant Men’s Outdoor Track & Field Jr. Easthampton, Mass.
Lis Henderson Women’s Rowing Sr. Avon by the Sea, N.J.
Sally Holmes Women’s Tennis So. Prairie Village, Kan.
Cassie Huang Women’s Rowing So. Andover, Mass.
John Jennings Men’s Lacrosse So. Danvers, Mass.
Andrew Joselow Men’s Rowing Sr. North Hampton, N.H.
Ginny Keesler Women’s Outdoor Track & Field So. Concord, Mass.
Karyn King Women’s Outdoor Track & Field Jr. Caribou, Maine
Jake Kramer Baseball So. Medfield, Mass.
Nathan Krump Men’s Rowing So. Mendham, N.J.
Courtney Laird Women’s Outdoor Track & Field So. Wycoff, N.J.
Brady Lenahan Men’s Lacrosse Jr. Madison, Conn.
Tom Letourneau Men’s Outdoor Track & Field So. Dayton, Maine
David Lowe Men’s Outdoor Track & Field Sr. Acton, Mass.
Emma Linhard Women’s Outdoor Track & Field Sr. Brunswick, Maine
Mckenzie Love Women’s Tennis So. Wenham, Mass.
Kristin Marks Women’s Rowing Jr. Gardiner, Maine
Alex McAuliff Women’s Tennis So. Waterville, Maine
Nora McCall Women’s Outdoor Track & Field Sr. Silver Spring, Md.
Kat McCarrick Women’s Lacrosse So. Wellesley, Mass.
Eoin McCarron Men’s Rowing So. Portland, Maine
Greg McKillop Men’s Lacrosse So. Washington, D.C.
Lane McVey Women’s Lacrosse Jr. Bronxville, N.Y.
T.J. Meehan Men’s Outdoor Track & Field Jr. Southington, Conn.
Greg Merritt Men’s Rowing Jr. Auburn, Maine
Debbie Merzbach Women’s Outdoor Track & Field Sr. Rochester, N.Y.
Jess Mullaney Women’s Outdoor Track & Field Sr. Higganum, Conn.
Matthieu Nadeau Men’s Outdoor Track & Field Jr. Orono, Maine
Mark Nelson Baseball So. Walpole, Mass.
Richard Newton Baseball Sr. Arlington, Mass.
Nick Papanastassiou Men’s Outdoor Track & Field So. Stow, Mass.
Justin Partridge Men’s Rowing Jr. Groton, Mass.
Andrew Pepper-Anderson  
Men’s Rowing So. Lee, Mass.
Alec Peters Men’s Outdoor Track & Field So. Laconia, N.H.
Lindsay Peterson Softball So. Fairfield, Conn.
Tess Petesch Women’s Lacrosse So. Rockville, Md.
Kelly Potvin Women’s Outdoor Track & Field Jr. Sherborn, Mass.
Maddie Purcell Women’s Outdoor Track & Field Jr. Brunswick, Maine
Katie Ricciardi Women’s Rowing Jr. Califon, N.J.
Sarah Richard Women’s Outdoor Track & Field Jr. Allendale, N.J.
Mason Roberts Men’s Outdoor Track & Field Jr. San Rafael, Calif.
Kelly Roth Softball Jr. South Deerfield, Mass.
Barbara Santos Softball Sr. Topsfield, Mass.
Sam Schmidt Men’s Rowing So. New York, N.Y.
Layne Schwab Women’s Outdoor Track & Field So. South Burlington, Vt.
Danielle Sheppard Women’s Outdoor Track & Field Sr. Kittery, Maine
Robyn St. Laurent Women’s Outdoor Track & Field Jr. Newmarket, N.H.
Nate Sugarbaker Baseball So. Milton, Mass.
Will Supple Men’s Outdoor Track & Field Jr. Richmond, Vt.
Noah Teachey Men’s Rowing So. Wilmington, N.C.
Amy Tortorello Women’s Outdoor Track & Field So. Medway, Mass.
Brittany Tschaen Women’s Outdoor Track & Field Sr. Holmdel, N.J.
Jack Vernamonti Men’s Lacrosse Sr. Winchester, Mass.
Greta Wells Women’s Outdoor Track & Field Sr. Seattle, Wash.
Trent Wiseman Men’s Outdoor Track & Field So. Tampa, Fla.
       
Connecticut College    
Lily Beck Women’s Rowing So. Bolton, Mass.
Jeff Beling Men’s Outdoor Track & Field So. Framingham, Mass.
Wade Berry Men’s Lacrosse Jr. East Lyme, Conn.
Matt Boudreau Men’s Outdoor Track & Field So. Bridgewater, Mass.
Maura Brazel Women’s Lacrosse So. Boxford, Mass.
Kelsey Burke Women’s Lacrosse So. Kingston, N.H.
Merry Byrne Women’s Outdoor Track & Field So. Brookside, N.J. 
Alicia Cauteruccio Women’s Tennis Jr. Boston, Mass.
Tristan Cole Men’s Outdoor Track & Field So. St. Helen, Calif.
Chuck Czerkawski Men’s Lacrosse Jr. Cohasset, Mass.
Gina Deitz Women’s Outdoor Track & Field So. Portland, Ore.
Kerry Dermody Women’s Outdoor Track & Field Jr. Erieville, N.Y.
Andrew Duarte Men’s Outdoor Track & Field So. Rocky Hill, Conn.
Janan Evans-Wilent Women’s Rowing Sr. Ithaca, N.Y.
Deanna Ezzio Women’s Lacrosse Jr. Pepperell, Mass.
Aaron Fellows Men’s Outdoor Track & Field So. Hudson, N.H.
Andrew Freedman Men’s Lacrosse So. Sudbury, Mass.
Lucy Frye Women’s Rowing Jr. Wenham, Mass.
Courtney Gardner Women’s Water Polo So. Simsbury, Conn.
Mike Giambanco Men’s Lacrosse So. Massapequa, N.Y.
Matt Gitkind Men’s Outdoor Track & Field So. Westborough, Mass.
Haley Goodwill Women’s Outdoor Track & Field Sr. Marlborough, Conn.
Catherine Hallisey Women’s Outdoor Track & Field So. Wethersfield, Conn.
Maura Hallisey Women’s Outdoor Track & Field So. Wethersfield, Conn.
Jen Herbert Women’s Tennis So. Pawcatuck, Conn.
Tommy Howd Men’s Outdoor Track & Field Sr. Sudbury, Mass.
Lilas Humen Women’s Outdoor Track & Field So. Cranford, N.J.
Emily Hunter Women’s Water Polo Jr. Cheshire, Conn.
Amanda Jones Women’s Rowing So. Upper Arlington, Ohio
Lindsay Keegan Women’s Rowing So. Lexington, Mass.
John Kelly Men’s Rowing So. Bronx, N.Y.
Iraz Korezlioglu Sailing Sr. Istanbul, Turkey
Sara Krivoshik Women’s Tennis So. Wilton, Conn.
Kristin Lampley Women’s Water Polo So. Reading, Pa.
Matt Larkin Men’s Rowing So. Trumbull, Conn.
Mae Lortie Sailing Sr. Long Island, Maine
Libby Maret Women’s Outdoor Track & Field Jr. Sandy Hook, Conn.
Mike Marshall Sailing Sr. Jamestown, R.I.
Billy Martinsky Men’s Outdoor Track & Field So. Monroe, Conn.
Sarah Matthews Women’s Lacrosse So. Westwood, Mass.
Meghan McLean Women’s Rowing Jr. Old Lyme, Conn.
Brianna Miller Women’s Lacrosse So. Sudbury, Mass.
Gracie Miller Women’s Water Polo So. Sudbury, Mass.
Peter Miller Sailing Jr. Paget, Bermuda
Rob Moccia Men’s Lacrosse Jr. Malvern, Pa.
Katie Mullaley Women’s Water Polo Jr.  Hingham, Mass.
Katherine Nadelberg Women’s Outdoor Track & Field Sr. New Providence, N.J.
Lily Polatchek Women’s Water Polo Jr. Middleboro, Mass.
Melanie Poole Women’s Outdoor Track & Field Jr. Middlefield, Conn.
Dan Post Men’s Outdoor Track & Field Jr. Pepper Pike, Ohio
Trevor Prophet Men’s Tennis Sr. Nashua, N.H.
Nick Rodricks Men’s Lacrosse Jr. Baltimore, Md.
Lora Romano Women’s Water Polo Jr. Brooklyn, N.Y.
Claire Sacco Sailing Jr. Glenmont, N.Y.
Maggie Shea Sailing Sr. Wilmette, Ill.
Emma Sherer Women’s Rowing So. Providence, R.I.
Koreen Shoham Women’s Rowing So. West Hartford, Conn.
Seana Siekman Women’s Rowing So. Bethel, Maine
Dana Silverberg Women’s Outdoor Track & Field Sr. Huntington, N.Y.
Miriam Singer Women’s Rowing Sr. Lyndhurst, Ohio
Cassie Smith Women’s Tennis So. Shelburne, Vt.
Dan Smoot Men’s Outdoor Track & Field So. Lexington, Mass.
Maia Taft Women’s Water Polo So. Lexington, Mass.
Colin Tasi Men’s Tennis Jr. Stowe, Vt.
Kelsey Taylor Women’s Outdoor Track & Field Sr. East Hampton, Conn.
Kathryn Tutunjian Women’s Rowing So. Belmont, Mass.
Jeff Weisberger  Men’s Tennis Jr. Wayne, N.J.
Michelle Wesley Women’s Outdoor Track & Field So. Millwood, N.Y.
Bitsy Whipple Sailing Jr. Plandome, N.Y.
Elizabeth Wilsterman Sailing Jr. Winchester, Mass.
       
Hamilton    
Deborah Barany Women’s Tennis Sr. Falcon Heights, Minn.
Jeffrey Blackburn Men’s Outdoor Track & Field So. Clinton Corners, N.Y.
Sophie Breene Women’s Rowing Jr. South Orange, N.J.
Joe Buicko Baseball Sr. Altamont, N.Y.
Jeff Cardoni Men’s Rowing Sr. Kensington, N.H.
Sam Dupuis Men’s Outdoor Track & Field So. Shorewood, Wis.
Meredith FitzPatrick Women’s Outdoor Track & Field Sr. Greenwich, Conn.
Ally Fried Women’s Rowing So. Gwynedd Valley, Pa.
Pat Gennaco Baseball Sr. Middleton, Mass.
Tory Grieves Women’s Outdoor Track & Field Jr. New Canaan, Conn.
Emily Heckman Women’s Outdoor Track & Field So. Chester Springs, Pa.
Mandy Hyne Softball Sr. Weatogue, Conn.
Dylan Jackson Men’s Rowing So. Yarmouth, Maine
Vrinda Khanna Women’s Tennis So. Palo Alto, Calif.
Greg Kreitzer Men’s Tennis Sr. Fayetteville, N.Y.
Melissa Mann Women’s Tennis So. Short Hills, N.J.
Amelia Mattern Women’s Tennis Jr. Marshfield, Mass.
Adam Minchew Men’s Rowing Jr. Denville, N.J.
Dominique Paiement Women’s Rowing Jr. Mount Royal, Quebec
Liz Reid Softball Sr. Amherst, N.Y.
Megan Schlosser Women’s Rowing So. Mercerville, N.J.
Muriel Schwinn Women’s Outdoor Track & Field So. Auburn, Maine
Leigh Sherrow Softball Sr. Hauppauge, N.Y.
Dan Tempest Men’s Outdoor Track & Field So. Hopewell Junction, N.Y.
Dylan Thayer Men’s Outdoor Track & Field So. Potomac, Md.
Erin West Women’s Outdoor Track & Field Sr. Anchorage, Alaska
Hashem Zikry Men’s Outdoor Track & Field So. New York, N.Y.
       
Middlebury    
Victoria Aiello Women’s Tennis Jr. Milton, Mass.
Peter Anderson Men’s Outdoor Track & Field So. Concord, Mass.
Allison Astolfi Women’s Outdoor Track & Field Sr. Merrimack, N.H.
Will Baine Baseball Jr. Rye, N.Y.
Danielle Baker Women’s Outdoor Track & Field So. Glastonbury, Conn.
Daniel Bent Men’s Outdoor Track & Field So. Marshfield, Mass.
Sarah Boylan Softball So. Danvers, Mass.
Jocelyn Breton Women’s Outdoor Track & Field Jr. Wilmington, Conn.
Emily Burbridge Softball Sr. E. Greenwich, R.I.
Anna Burke Women’s Tennis Jr. Summit, N.J.
Kelsey Chisholm Softball Sr. Lynnfield, Mass.
Grace Close Women’s Outdoor Track & Field Sr. Fox Point, Wis.
Andrew Conner Men’s Lacrosse Sr. Alexandria, Va.
Geena Constantin Softball Sr. Pelham, N.H.
Louis Cornacchione Men’s Outdoor Track & Field So. Bear Creek Township, Pa.
Margo Cramer Women’s Outdoor Track & Field Jr. Seattle, Wash.
Leslie Crawford Softball Sr. Mount Vernon, Wash.
Zach Dayno Men’s Lacrossse Jr. E. Thetford, Vt.
Ryan Deane Men’s Lacrosse Sr. Grosse Pointe, Mich.
Adam Dede Men’s Outdoor Track & Field Sr. West Chester, Ohio
Donovan Dickson Men’s Outdoor Track & Field Sr. Austin, Texas
Emily Dodge Women’s Outdoor Track & Field So. Auburn, Maine
Michael Downey Men’s Outdoor Track & Field Jr. Golden Valley, Minn.
Alyson Downing Softball Jr. Rumney, N.H.
Tom Driscoll Baseball So. New Canaan, Conn.
Hannah Epstein Women’s Lacrosse Jr. Paington, N.J.
Brittney Faber Women’s Tennis So. Minnetonka, Minn.
Elizabeth Faust Women’s Outdoor Track & Field Sr. Upper Saddle River, N.J.
Brian Foster Men’s Lacrosse So. Medfield, Mass.
Stuart Fram Men’s Outdoor Track & Field So. Waterbury Center, Vt.
Addison Godine Men’s Outdoor Track & Field Sr. Milton, Mass.
Kira Gordon Women’s Outdoor Track & Field Jr. Scarborough, Maine
Ellen Halle Women’s Lacrosse So. Upperco, Md.
Whitney Hanson Women’s Tennis Sr. Wayne, Pa.
Kyle Harrold Men’s Outdoor Track & Field So. Redding, Conn.
Ashley Higgins Softball Jr. Ridgefield, Conn.
Corrine Hundt Women’s Outdoor Track & Field Sr. Warren, N.J.
Spencer Hurst Men’s Lacrosse So. Greenwich, Conn.
Michael Joseph Baseball So. Bala Cynwyd, Pa.
Lauren Kelly Women’s Tennis So. Jupiter, Fla.
Arthur Kerr Men’s Lacrosse So. Lake Forest, Ill.
Patrick Knise Men’s Tennis Sr. McLean, Va.
Christina Kunycky Women’s Outdoor Track & Field Sr. Marlborough, Mass.
Andrew Lind Baseball So. Carlisle, Mass.
Tyler Lovas Men’s Lacrosse Sr. Pound Ridge, N.Y.
Spencer Lunghino Men’s Tennis So. Ponte Vedra Beach, Fla.
Katy Magill Women’s Outdoor Track & Field Sr. Boxford, Mass.
Mike Malhame Men’s Tennis Sr. Douglaston, N.Y.
Ethan Mann Men’s Outdoor Track & Field Jr. Norwich, Vt.
Megan Margel Softball Sr. Ridgewood, N.J.
Heather Marrison Women’s Lacrosse So. Brewster, N.Y.
Mia Martinez Women’s Outdoor Track & Field Jr. Ridgewood, N.J.
Alison McAnaney Softball Sr. Northbrook, Ill.
Claire McIlvennie Women’s Outdoor Track & Field Jr. Ithaca, N.Y.
Molly McLean Women’s Outdoor Track & Field So. East Islip, N.Y.
Sam Miller Men’s Outdoor Track & Field Jr. Needham, Mass.
Jason Mooty Men’s Outdoor Track & Field Jr. Eden Prairie, Minn.
Michael Morris Baseball So. Scarsdale, N.Y.
Nat Nelson Men’s Outdoor Track & Field Sr. Concord, N.H.
Lily Nguyen Women’s Lacrosse Jr. Oakland, Calif.
Sarah O’Brien Women’s Outdoor Track & Field So. Wellesley, Mass.
Patrick Pembroke Men’s Lacrosse Jr. Great Falls, Va.
Andy Peters Men’s Tennis Sr. Baltimore, Md.
Erich Pfeffer Men’s Lacrosse So. Glastonbury, Conn.
Alice Pfeifer Women’s Lacrosse So. Chevy Chase, Md.
Nellie Pitoniak Women’s Outdoor Track & Field So. West Vancouver, B.C.
Nick Plugis Men’s Outdoor Track & Field Sr. Bedford, Mass.
John Popkowski Baseball So. New York, N.Y.
Kaity Potak Women’s Outdoor Track & Field Jr. Jefferson, N.Y.
Alyssa Puccinelli Women’s Tennis Jr. New York, N.Y.
Scott Redmond Men’s Lacrosse So. Essex Fells, N.J.
Zach Roeder Baseball Jr. Keene, N.H.
Patrick Rooney Men’s Outdoor Track & Field So. Skaneateles, N.Y.
Anne Rowell Women’s Outdoor Track & Field Sr. Craftsbury, Vt.
Juliet Ryan-Davis Women’s Outdoor Track & Field So. Newton, Mass.
Kaitlynn Saldanha Women’s Outdoor Track & Field Sr. Scarborough, Maine
Michael Schmidt Men’s Outdoor Track & Field Jr. Wilmette, Ill.
Julia Sisson Women’s Outdoor Track & Field Jr. Omaha, Neb.
Andrew Somberg Baseball Sr. Florham Park, N.J.
Benjamin Sosin Men’s Outdoor Track & Field Sr. Irvine, Calif.
Margaret Souther Women’s Lacrosse So. Scarsdale, N.Y.
Abhishek Sripad Men’s Outdoor Track & Field Sr. Andover, Mass.
Sarah Steinle Women’s Lacrosse So. W. Hartford, Conn.
Jack Terrett Men’s Outdoor Track & Field Sr. Sherborn, Mass.
Erin Toner Women’s Outdoor Track & Field Sr. New Providence, N.J.
Dirk van Duym Baseball Jr. Madison, Wis.
Eric Vehovec Men’s Tennis Jr. Toronto, Ont.
Christine Walsh Women’s Outdoor Track & Field So. Bethesda, Md.
Tyler Wark Baseball Jr. Burlington, Vt.
Matt Wassell Baseball Jr. Rumson, N.J.
Neile Weeks Women’s Lacrosse So. Baltimore, Md.
Silas Wong Men’s Outdoor Track & Field Jr. Needham, Mass.
Connor Wood Men’s Outdoor Track & Field Sr. Lincolnshire, Ill.
Nellie Wood Softball Sr. Hampden, Maine
       
Trinity    
Max Alderman Men’s Lacrosse Sr. Sudbury, Mass.
Alexander Almeida Baseball So. Bridgeport, Conn.
Angus Anderson Baseball Jr. Middletown, R.I.
Katherine Apfelbaum Men’s Rowing Sr. Menands, N.Y.
Dill Ayres Men’s Tennis Jr. Laurel Hollow, N.Y.
Caroline Blanchard Softball So. Norwich, Conn.
Emily Bower Women’s Rowing So. Cincinnati, Ohio
Jamie Callahan Women’s Rowing Sr. North Andover, Mass.
T.J. Cholnoky Men’s Lacrosse So. Greenwich, Conn.
David Dessau Men’s Tennis Sr. New York, N.Y.
Gina Dinallo Women’s Lacrosse Jr. West Hartford, Conn.
Brianna Dix Women’s Rowing Sr. Greenwood Village, Colo.
Emily Gittleman Women’s Rowing Sr. Princeton, N.J.
Ben Goldberg Baseball So. Plainview, N.Y.
Jason Goodwin Men’s Outdoor Track & Field So. Newark, N.J.
Alexander Gottsch Men’s Lacrosse Jr. Baltimore, Md.
Paige Greene Women’s Outdoor Track & Field So. Baltimore, Md.
Abigail Hall Women’s Rowing So. Larchmont, N.Y.
Madeleine Hardy Women’s Lacrosse Jr. Topsfield, Mass.
Kaitlin Hildebrand Women’s Lacrosse So. Berwyn, Pa.
Steven Howard Baseball So. Chesire, Conn.
Andrew Janiga Baseball Sr. Ellington, Conn.
Sarah Keller Women’s Rowing Sr. Pettysburg, Ohio
Kayla Lawson Women’s Lacrosse Sr. North Andover, Mass.
Arielle Leben Women’s Tennis Sr. New York, N.Y.
Logan Marro Men’s Rowing So. Cherry Hill, N.J.
John Michael Mason Men’s Outdoor Track & Field Jr. Nahant, Mass.
Charles McConnell Men’s Tennis Jr. New York, N.Y.
Anson McCook Men’s Tennis Jr. Miami, Fla.
Austin Moody Men’s Rowing So. Kentfield, Calif.
Kevin Mortimer Baseball Jr. Spencer, Mass.
Nicole Nardella Softball Sr. Beverly, Mass.
Brendan Newland Men’s Lacrosse Sr. Oakland, Calif.
Melanie Orphanos Softball Sr. Norton, Mass.
David Patrick Men’s Tennis Sr. Atlanta, Ga.
Kate Pool Women’s Rowing Jr. Reno, Nevada
Katherine Poulos Softball Jr. Wilton, Conn.
Brendan Powers Men’s Outdoor Track & Field Sr. Middleton, Mass.
Genevieve Quinn Women’s Outdoor Track & Field Jr. Hartford, Conn.
Timothy Reichert Men’s Lacrosse So. Williston, Vt.
Alyssa Rosenthal Women’s Rowing So. Georgetown, Mass.
Michael Rueger Baseball So. Teaneck, N.J.
Nick Shaheen Men’s Lacrosse So. Williamsburg, Mass.
Trevor Stern Men’s Lacrosse Sr. Easton, Conn.
Katherine Stoltenberg Softball Sr. Montgomery, N.J.
Shaun Stuer Men’s Rowing So. North Chelmsford, Mass.
Tracey Suter Women’s Rowing Sr. Haddonfield, N.J.
Brandon Taaffe Men’s Rowing Jr. Sarasota, Fla.
Dobromir Trifonov Men’s Rowing So. Pleven, Bulgaria
Alisen Urquhart Women’s Lacrosse Sr. Redding, Conn.
Benjamin Wheatley Men’s Outdoor Track & Field Sr. Arlington, Mass.
Olivia Whitney Women’s Lacrosse So. Danvers, Mass.
Kristina Yu Softball Jr. Andover, Mass.
Maximilian Zevin Men’s Rowing Sr. Neshanic Station, N.J.
       
Tufts    
Jamie Altreuter Sailing Sr. Marblehead, Mass.
Tyler Andrews Men's Outdoor Track & Field So. Concord, Mass.
Adam Aronson Men's Outdoor Track & Field Jr. Norwood, Mass.
Emily Beinecke Softball So. Concord, Mass.
Andrew Bellet Men's Outdoor Track & Field Sr. Wynnewood, Pa.
Morrie Bossen Men's Tennis Jr. Chicago, Ill.
Catherine Brenna Women's Rowing So. London, England
Julia Browne Women's Tennis Sr. Old Brookville, Conn.
Chris Brunnquell Men's Outdoor Track & Field Sr. Harrington Park, N.J.
Kelly Cakert Women's Lacrosse Jr. Sudbury, Mass.
Lily Carey Women's Rowing Jr. Beverly, Mass.
Sara Carnahan Sailing Sr. Crosslake, Minn.
Tony Carucci Baseball Sr. Thousand Oaks, Calif.
Lily Colahan Women's Lacrosse Sr. Rye, N.Y.
Alyssa Corrigan Women's Outdoor Track & Field So. Wellesley, Mass.
Jake Crawford Baseball Jr. Boise, Idaho
Maggie Debski Women's Rowing Jr. Pittsburgh, Pa.
Rebecca DiBiase Softball So. Wellesley, Mass.
Jack Dilday Baseball Sr. Long Beach, Calif.
Kerry Eaton Women's Lacrosse So. Norfolk, Mass.
Jerzy Eisenburg-Guyot Men's Outdoor Track & Field Sr. Brookline, Mass.
Lily Fisher Women's Outdoor Track & Field So. Kansas City, Mo.
Lauren Flament Women's Outdoor Track & Field Jr. Shelton, Conn.
Julia Hajnoczky Women's Outdoor Track & Field So. Wallingford, Pa.
Sam Haney Men's Outdoor Track & Field So. Essex, Conn.
D.J. Hessler Men's Lacrosse Sr. Monkton, Md.
Gillian Hodes Women's Rowing Jr. Westport, Conn.
Alison Hodgkin Women's Rowing Sr. Norfolk, Conn.
Kathleen Holec Women's Rowing Jr. New Canaan, Conn.
Lauren Hollender Women's Tennis So. Newton, Mass.
Sara Honickman Women's Rowing So. Rydal, Pa.
Tom Howard Baseball So. Rockville Centre, N.Y.
Lindsay Hull Women's Rowing Sr. Seattle, Wash.
Lydia Jessup Women's Outdoor Track & Field So. Seattle, Wash.
Nakeisha Jones Women's Outdoor Track & Field Sr. Boston, Mass.
Ryan Jorgensen Men's Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Lindsay Katz Women's Tennis So. Baltimore, Md.
Eugene Kim Men's Rowing Sr. Durham, N.H.
Paul Kohnstamm Men's Tennis Sr. Larchmont, N.Y.
Jennifer LaCara Women's Tennis Jr. Huntington Station, N.Y.
Sadie Landsale Women's Outdoor Track & Field Jr. Bethesda, Md.
Vinnie Lee Men's Outdoor Track & Field So. Walpole, Mass.
Kaitlyn Leidl Women's Lacrosse So. Califon, N.J.
David LeResche Baseball Sr. St. Louis, Mo.
Sally Levinson Sailing Sr. Winchester, Mass.
Christy Loftus Women's Outdoor Track & Field Sr. Southborough, Mass.
Jenna Lohmann Women's Rowing Sr. Greenwood Village, Colo.
Katie Lotz Women's Lacrosse Jr. Montclair, N.J.
Andrew Lutz Men's Tennis So. Baltimore, Md.
Roisin Magee Sailing Sr. Potomac, Md.
Jeff Marvel Men's Outdoor Track & Field So. Naples, Fla.
Scott McArthur Men's Outdoor Track & Field Jr. Denver, Colo.
Kim Miner Softball Sr. Concord, Mass.
Aly Moskowitz Softball So. Westfield, N.J.
Brad Nakanishi Men's Outdoor Track & Field So. Scarborough, Maine
Alex Orchowski Men's Outdoor Track & Field So. Cornwall, N.Y.
David Orlowitz Baseball Sr. Wakefield, Mass.
Erika Parisi Women's Rowing Jr. Westport, Conn.
Chris Park Men's Rowing Jr.  
Caroline Patterson Women's Rowing So. Toronto, Ontario
Colin Patterson Sailing Sr. Golden, Colo.
Kayley Pettoruto Women's Outdoor Track & Field Jr. Andover, Mass.
Emily Pillemer Women's Lacrosse Jr. Arlington, Mass.
Liz Pinzino Softball So. Marlborough, Mass.
Jeff Prescott Men's Outdoor Track & Field Jr. Wilton, Conn.
Matt Rand Men's Outdoor Track & Field So. Cape Elizabeth, Maine
Chase Rose Baseball Sr. Paradise Valley, Ariz.
Hillary Rosen Women's Tennis Sr. East Brunswick, N.J.
Alex Ross Men's Rowing Sr. Weston, Mass.
Nicolas Russo-Larsson Sailing Jr. Newport Beach, Calif.
Sam Sager Baseball Jr. Cranston, R.I.
Izzie Santone Softball Sr. Madison, Conn.
Tess Shapanka Women's Lacrosse So. Sudbury, Mass.
Massimo Soriano Sailing Jr. New York, N.Y.
Scott Staniewicz Baseball So. Boca Raton, Fla.
Rachel Steward Women's Rowing Sr. Kenmore, Wash.
Katherine Tang Women's Outdoor Track & Field Sr. Chelmsford, Mass.
Heather Theiss Women's Outdoor Track & Field Jr. North Woodmere, N.Y.
Yael Tzipori Women's Lacrosse Sr. Shrewsbury, Mass.
Bianca Velayo Women's Rowing Sr. Levittown, N.Y.
Alyssa Von Puttkammer Women's Outdoor Track & Field So. Park City, Utah
Mark Westerfield Men's Tennis So. Menlo Park, Calif.
Jordyn Wolfand Women's Rowing Sr. Bethesda, Md.
Rosie Xia Women's Outdoor Track & Field Sr. Acton, Mass.
Lawrence Xia Men's Outdoor Track & Field So. Acton, Mass.
Jennifer Yih Women's Outdoor Track & Field Sr. Palo Alto, Calif.
       
Wesleyan    
Julian Applebaum Men’s Outdoor Track & Field So. Westfield, N.J.
Alexa Atamanchuk Women’s Rowing Jr. Martinsville, N.J.
Allee Beatty Softball So. Redding, Conn.
Hannah Berkman Women’s Tennis Jr. Briarcliff Manor, N.Y.
Garrett Blank Men’s Tennis Sr. Avon, Conn.
Teddy Citrin Men’s Lacrosse Jr. New Canaan, Conn.
Ryan Coffey Baseball Sr. Burrillville, R.I.
Austin Cotant Men’s Outdoor Track & Field So. Madison, Wis.
Grant Covington Men’s Lacrosse Jr. Gloucester, Mass.
Robin Cotter Women’s Rowing So. Brattleboro, Vt.
Emma Daniels Women’s Lacrosse So. Hingham, Mass.
Greer Dent Women’s Rowing Jr. Chevy Chase, Md.
Derek Dettorre Baseball Sr. Wakefield, Mass.
JD Dieterich Men’s Lacrosse So. Garden City, N.Y.
Sam Ebb Men’s Outdoor Track & Field So. Newton, Mass.
Noah Feingold Baseball Jr. Florence, Mass.
Julia Frieze Women’s Outdoor Track & Field Jr. Waban, Mass.
Michael Glen Men’s Tennis So. Weston, Mass.
Caitlyn Grudzinski Softball So. Fort Worth, Tex.
Seth Hafferkamp Men’s Outdoor Track & Field Jr. Merrimack, N.H.
Spencer Hattendorf Men’s Rowing Jr. Mount Hermon, Mass.
Bryce Hollingsworth Men’s Rowing So. Houston, Tex.
James Hounsell Baseball Sr. Howard Beach, N.Y.
Alex Iwamoto Men’s Outdoor Track & Field Jr. East Greenwich, R.I.
Lex Johnson Men’s Lacrosse So. Skaneateles, N.Y.
Yara Kass-Gergi Women’s Rowing Jr. Brooklyn, N.Y.
Matt Katz Men’s Outdoor Track & Field Sr. San Francisco, Calif.
Erin Kelly Women’s Rowing Jr. Arlington, Mass.
Donald Kleckner Men’s Tennis So. Alpharetta, Ga.
Alexis Kral Softball Jr. Northvale, N.J.
Lydia Kring Women’s Lacrosse So. Philadelphia, Pa.
Chloe Lalonde Women’s Outdoor Track & Field So. La Honda, Calif.
Jeff Legunn Men’s Tennis So. Waccabuc, N.Y.
Nicole Lepre Women’s Outdoor Track & Field So. Westport, Conn.
Jess Levin Women’s Outdoor Track & Field Sr. Moorestown, N.J.
Dana Levy Softball Jr. Westport, Conn.
Julia Mark Women’s Outdoor Track & Field So. Bloomsbury, N.J.
Bryan Marsh Men’s Outdoor Track & Field So. West Hartford, Conn.
Alex Meadow Baseball Jr. Pacific Palisades, Calif.
Adam Michael Men’s Lacrosse Sr. Concord, Mass.
Chris Michael Men’s Lacrosse Sr. Concord, Mass.
Sarah Miller Women’s Tennis Jr. Milton, Mass.
Pete Modera Men’s Lacrosse Sr. Piedmont, Calif.
Henry Molofsky Men’s Outdoor Track & Field So. Washington, D.C.
Lia Monti Women’s Outdoor Track & Field So. Chesapeake, Va.
Alexa Narzikul Women’s Lacrosse Jr. Media, Pa.
Grant Nikols Men’s Rowing So. Newport Beach, Calif.
Matti Peters Softball So. Berkeley, Calif.
Michael Piderit Men’s Tennis Jr. New York, N.Y.
Tori Redding Softball So. Branford, Conn.
Mike Robinson Men’s Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Max Rosenman Men’s Lacrosse So. Montclair, N.J.
Jonathan Rossi Men’s Rowing Sr. Woodstock, Vt.
Sam Roth Men’s Outdoor Track & Field So. Wilmette, Ill.
Becca Schofield Women’s Rowing Sr. Cambridge, Mass.
Brendan Sheehan Men’s Outdoor Track & Field Sr. Longmeadow, Mass.
Jonathan Sheehan Baseball Sr. Bethesda, Md.
Julian Sonnenfeld Baseball Sr. Matawan, N.J.
Dessie Stefanova Women’s Outdoor Track & Field So. Marlborough, Mass.
Catie Steidl Women’s Rowing Sr. Hanover, N.H.
Glenn Stowell Baseball So. Hadley, Mass.
Ashley Swan Women’s Outdoor Track & Field So. Webster, N.Y.
Catherine Taibi Women’s Lacrosse So. Upper Montclair, N.J.
Margo Tercek Women’s Rowing So. Washington, D.C.
Dan Thomsen Baseball Jr. Randolph, N.J.
Brett Yarusi Baseball Jr. Belmar, N.J.
Hannah Zimmerman Women’s Outdoor Track & Field So. Northampton, Mass.
       
Williams    
Michael Acierno Men’s Lacrosse Jr. Short Hills, N.J.
James Allison Baseball Sr. Amherst, Mass.
Kristin Alotta Women’s Tennis Jr. West Islip, N.Y.
Katherine Amano Women’s Rowing So. West Hills, Calif.
Ashley Amos Women’s Rowing Jr. Bennington, Vt.
Sarah Bender Women’s Outdoor Track & Field Sr. Cranford, N.J.
Celeste Berg Women’s Outdoor Track & Field So. Sebastopol, Calif.
Andrew Bishop Baseball So. Westwood, Mass.
Cedar Blazek Softball So. Highlands Ranch, Colo.
Ben Bourke Men’s Lacrosse So. Media, Pa.
Leland Brewster Men’s Rowing Sr. Lake Forest, Ill.
Anne Marie Burke Women’s Lacrosse Sr. Lower Merion, Pa.
Caroline Capute Women’s Tennis Jr. Baltimore, Md.
Lucas Casso Baseball So. Los Angeles, Calif.
Tyler Chapman Women’s Lacrosse Jr. Greenwich, Conn.
Bryan Chow Men’s Tennis So. Schenectady, N.Y.
Julia Cohan Women’s Outdoor Track & Field Sr. Allendale, N.J.
Evan Cohen Men’s Lacrosse Jr. Syosset, N.Y.
Daniel Costanza Men’s Rowing Sr. Collegeville, Pa.
Kevin Cowher Men’s Outdoor Track & Field Jr. Enon Valley, Pa.
Matthew Crimp Men’s Rowing Sr. Anchorage, Alaska
Elizabeth Danhakl Women’s Outdoor Track & Field Sr. Pacific Palisades, Calif.
Adrienne Darrow Women’s Rowing Sr. Lake Barrington, Ill.
Mary Beth Daub Softball Sr. Claremont, Calif.
Thomas Daubert Men’s Tennis So. Chapel Hill, N.C.
Wade Davis Men’s Outdoor Track & Field So. Hallowell, Maine
Natalie Davis Women’s Outdoor Track & Field Jr. Richmond, Va.
Cecelia Davis-Hayes Women’s Outdoor Track & Field Sr. Philadelphia, Pa.
Annie Dear Women’s Outdoor Track & Field So. Olympia, Wash.
Olivia Delia Women’s Outdoor Track & Field Jr. Clifton, N.J.
Eric Dietsche Men’s Tennis So. Bay Shore, N.Y.
David Doggett Men’s Lacrosse Jr. Byfield, Mass.
Kaitlin Ellis Women’s Lacrosse Jr. Darien, Conn.
Jeffrey Fieber Men’s Tennis Jr. Wilton, Conn.
Rebecca Fine Women’s Outdoor Track & Field So. Weston Conn.
Jack Fitzhenry Men’s Outdoor Track & Field Jr. New Brunswick, N.J.
David Fitzpatrick Men’s Lacrosse Sr Baltimore, Md.
Aaron Flack Men’s Lacrosse Sr. Manlius, N.Y.
Barry Frett Men’s Lacrosse Jr. Evanston, lll.
Kathryn Friedman Women’s Tennis Sr. New York, N.Y.
Richard Fusco Men’s Outdoor Track & Field Jr.  Cheshire, Conn.
Andrew Gaidus Men’s Outdoor Track & Field Sr. Upper Saddle River, N.J.
Tommy Gaidus Men’s Outdoor Track & Field So. Upper Saddle River, N.J.
Westcott Gail Men’s Rowing Jr. Portland, Maine
Lauren Goldstein-Kral Women’s Outdoor Track & Field Jr. Shaker Heights, Ohio
Jennifer Gossels Women’s Outdoor Track & Field So. Sudbury, Mass.
Dan Grossman Baseball So. Indianapolis, Ind.
Annie Haley Women’s Rowing So. Dayton, Ohio
Charles Hammond Men’s Tennis So. Beverly Hills, Mich.
Maya Harakawa Women’s Outdoor Track & Field Jr. Brooklyn, N.Y.
Sam Hargrove Men’s Lacrosse Jr. Wallingford, Pa.
Thomas Hester Baseball Sr. Silver Spring, Md.
Grace Horwitz Women’s Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Daniel Kenefick Men’s Rowing Sr. New Canaan, Conn.
Noah Kern Women’s Rowing Jr. Nashville, Tenn.
Joseph Kiernan Men’s Rowing Sr. Arlington, Va.
Josephat Koima Men’s Outdoor Track & Field Jr. Eldoret River Valley, Kenya
Thomas Kuczmarski Men’s Outdoor Track & Field Jr. Chicago, Ill.
Emma Laukitis Women’s Rowing So. Homer, Alaska
Becca Licht Women’s Rowing Sr. Lexington, Mass.
Dorothy MacAusland Women’s Rowing Jr. Greenfield, N.H.
Stephen Maier Baseball Jr. Orange, Conn.
Dan Marcet Baseball Sr. St. Petersburg, Fla.
Harry Marino Baseball Jr. Westfield, N.J.
Jane McClellan Women’s Rowing Jr. Concord, Mass.
Michelle McRae Men’s Rowing Jr. Eugene, Ore.
Jay Mehta Men’s Tennis So. Purchase, N.Y.
Henry Mills Men’s Lacrosse Sr. Brunswick, Maine
Andrew Morgosh Men’s Outdoor Track & Field Jr. Carlsbad, Calif.
Fiona Moriarty Women’s Outdoor Track & Field sr. Weymouth, Mass.
Karyn Moss Women’s Outdoor Track & Field Jr. Medfield, Mass.
Isaac Nicholson Men’s Outdoor Track & Field Sr. Rhinebeck, N.Y.
Lindsay Olsen Women’s Rowing Jr. Homer, Alaska
Dylan Page Men’s Tennis So. Portland, Ore.
Theo Patsalo-Fox Men’s Rowing Jr. Bernardsville, N.J.
Emma Pelegri-O’Day Women’s Rowing Jr. Menlo Park, Calif.
Faust Petkovich Men’s Rowing Jr. Fresh Meadows, N.Y.
Will Petrie Men’s Tennis Jr. Columbus, Ohio
Anthony Raduazo Men’s Outdoor Track & Field Jr. Boston, Mass.
Jason Rapaport Men’s Outdoor Track & Field Sr. Helena, Mont.
Nicole Reich Women’s Tennis Sr. Westfield, N.J.   
Alex Rich Men’s Outdoor Track & Field So. Trumbull, Conn.
Blair Robinson Women’s Outdoor Track & Field So. Concord, Mass.
Scott Rodilitz Men’s Outdoor Track & Field So. Redondo Beach, Calif.
Geoff Rodriguez Men’s Outdoor Track & Field Sr. Lincoln, Mass.
Steve Rubin Men’s Outdoor Track & Field Sr. Bloomsburg, Pa.
Kevin Shallcross Men’s Tennis Jr. Westfield, N.J.
Meghan Shea Women’s Outdoor Track & Field Sr. Nesconset, N.Y.
Dan Silver Men’s Outdoor Track & Field So. Pasedena, Calif.
Meera Sivalingam Women’s Lacrosse Jr. Philadelphia, Pa.
Kenneth Sluis Men's Rowing Sr. Ridgewood, N.J.
Anna Soybel Women’s Rowing Sr. Wellesley, Mass.
Ellen Stuart Women’s Rowing Sr. Gainesville, Fla.
Matt Sullivan Men’s Outdoor Track & Field Sr. North Andover, Mass.
Felix Sun Men’s Tennis So. Potomac, Md.
Zach Tarlow Men’s Rowing So. New Canaan, Conn.
Rachel Teitelbaum Women’s Outdoor Track & Field Sr. Storrs, Conn.
Sarah Tory Women’s Outdoor Track & Field Sr. Toronto, Ontario
Sara Turner Women’s Outdoor Track & Field Sr. Delmar, N.Y.
Sara Wallace Women’s Rowing Jr. Austin, Texas
Daniel Waters Men’s Outdoor Track & Field Sr. Bedford, Mass.
Zach Weiss Men’s Tennis So. Great Neck, N.Y.
Greg White Men’s Lacrosse Jr. Weston, Mass.
Fiona Wilkes Women’s Rowing Jr. Palo Alto, Calif.
Matt Wyatt Men’s Outdoor Track & Field Jr. Closter, N.J.
Peter Young Men’s Outdoor Track & Field So. Corning, N.Y.
Liz Zhu Women’s Rowing Sr. Collegeville, Pa.
       
View: Mobile | Desktop