Spring All-Academic Selections Announced

NESCAC Logo

901 Spring Student-Athletes Receive Honors

HADLEY, Mass.
- The New England Small College Athletic Conference announced its 2013 Spring All-Academic selections today, with 901 student-athletes receiving All-Academic recognition. To be honored, a student-athlete must have reached sophomore academic standing and be a varsity letter winner with a cumulative grade point average of at least 3.35. A transfer student must have completed one year of study at the institution.

Of the 901 student-athletes, an astounding 483 students are repeat performers, with 305 making their second appearance, while 178 are being recognized for the third consecutive year. The Spring All-Academic selections also included 126 athletes that were honored as both All-NESCAC and All-Academic this season, while 55 students received both All-Sportsmanship and All-Academic honors. 

Nine student-athletes received All-Conference, All-Sportsmanship, and All-Academic honors this spring. The individuals that garnered all three honors were a trio of Amherst seniors, Reilly Horan of softball, Keri Lambert of women's track and field, and Caroline Richman of women's tennis. Wesleyan placed a pair on all three teams, with seniors Mike Robinson of the men's lacrosse team and Hannah Zimmerman of the Cardinals' women's track and field program earning recognition. Bates baseball senior Ryan Sonberg, Bowdoin men's track and field senior David Bean, Tufts women's lacrosse senior Kerry Eaton and Williams women's track and field junior Brianne Mirecki were also selected to all three teams.

Lambert was quite possibly one of the most decorated student-athletes featured on the Spring All-Academic Team. The 2013 NESCAC champion in the 3,000-meter Steeplechase was also a member of the third-place 4x800-meter relay team, while earning the fifth and sixth career Track & Field All-Conference honors this spring. At the 2013 NCAA Championships, Lambert recorded a third-place finish in the Steeplechase to collect All-American honors to close out a remarkable career. In the fall, Lambert won the individual title at the NESCAC Cross Country Championships and placed third in the NCAA Championships for another one of her seven career All-American awards, spanning cross country, indoor track & field and outdoor track & field.

Sophomore Lok-Sze Leung of Middlebury and senior Trey Meyer of Williams both wrapped up stellar seasons on the tennis court last week in Kalamazoo, Mich. Leung, the two-time NESCAC Women's Tennis Player of the Year and 2012 NESCAC Rookie of the Year, compiled a record of 34-2 this year on her way to capturing the 2013 NCAA Division III Women's Tennis Singles Championship after falling short in the title match in 2012. She won the Intercollegiate Tennis Association (ITA) singles national title during her first fall on campus in 2011 and reached the finals this past fall.

Meyer, the 2013 NESCAC Men's Tennis Player of the Year, is a three-time All-Conference honoree. Meyer collected First Team singles and doubles honors in both 2012 and 2013 and Second Team singles and doubles recognition in 2011. Meyer helped lead the Ephs to their first NESCAC crown since 2003 and first National Championship since 2002. He advanced to the quarterfinals of 2013 NCAA Division III Men's Tennis Singles Championship, while teaming for a Round of 16 appearance in the Doubles Championship. Meyer, who was named the ITA Division III Northeast Senior Player of the Year, reached the Round of 16 at the USTA/ITA New England Regional Championship in the fall.

Also earning top honors were seniors Allee Beatty of Wesleyan and Bob Cook of Amherst. Beatty, who was the NESCAC Softball Player and Defensive Player of the Year, is the first Cardinal to be named to either honor. A four-time All-Conference honoree, Beatty helped Wesleyan tie a program record with 24 wins on the season. The speedy outfielder led the conference with 50 runs scored, eight triples and 25 stolen bases, while also ranking sixth with a .421 batting average and seventh with 51 hits. Defensively, Beatty didn't make an error in 59 chances this season.

Cook, the NESCAC Baseball Pitcher of the Year, helped Amherst to the NCAA Regionals with his phenomenal pitching throughout the season. The senior led the NESCAC with a 0.95 earned run average, two complete games and 66.2 innings pitched with 39 strikeouts and a batting average against of just .180. Cook went 5-2 on the mound, but was also one of the Jeffs' top hitters down the stretch. The 2012 NESCAC Player of the Year and three-time All-Conference selection led the team with a .368 batting average and .484 on base percentage to go along with a pair of doubles and triples and a homer in just 94 plate appearances.

Middlebury women's lacrosse senior Alice Pfeifer made her third appearance on the All-Academic Team this spring. Pfeifer earned the NCAA's Elite 89 award, which honors the individual who has reached the pinnacle of competition at the national championship level in his or her sport, while also achieving the highest cumulative grade-point average among his or her peers competing at the NCAA finals site. Pfeifer helped pace the Panthers as they made their 16th trip to the NCAA tournament this spring.

The NESCAC Spring All-Academic Team also featured numerous individuals that were a part of a conference championship squad and a few who helped their institution win a national title. A total of 112 student-athletes were members of a NESCAC champion team, while 16 individuals won a NCAA crown, as the Tufts softball team (6) earned the program's and conference's first national softball championship while the Williams men's and women's tennis (10) teams both teamed up to bring represent the Ephs as national champions. Joining Lambert and Leung as individual national champions was Connecticut College junior Mike LeDuc, who won the Men's 3,000-meter Steeplechase at last weekend's NCAA Track and Field Championships.

2013 NESCAC Spring All-Academic Team

Amherst
Name Sport Yr. Hometown
Rebecca Alizzi Women's Track & Field Sr. Syosset, N.Y.
Safi Aly Women’s Tennis So. Edmond, Okla.
Tony Argibay Men’s Lacrosse Sr. Montclair, N.J.
Brenton Arnaboldi Men’s Tennis Jr. New York, N.Y.
Karan Bains Men’s Tennis Jr. Hudson, Ohio
Ramsey Bates Men’s Lacrosse Sr. McLean, Va.
Lizzy Briskin Women's Track & Field So. Sherborn, Mass.
Dillon Buckley Men's Track & Field Sr. Wilmington, Del.
Alex Budd Women's Tennis Jr. Darien, Conn.
Connor Byrne Men’s Lacrosse So. Newtown, Conn.
Matt Cahn Men’s Lacrosse Sr. Baltimore, Md.
Isabel Camacho Women’s Tennis Jr. New York, N.Y.
Beda Cha Men’s Lacrosse Jr. Lutherville, Md.
Kevin Coleman Men’s Lacrosse Jr. Manhasset, N.Y.
Bob Cook Baseball Sr. Winnetka, Ill.
John Cook Baseball So. Winnetka, Ill.
Mark Cort Men's Track & Field So. Brooklyn, N.Y.
Jon Cypers Men’s Tennis So. Chappaqua, N.Y.
Chris Dale Men's Tennis Jr. Austin, Texas
Sarah Daly Women's Track & Field Sr. Wheaton, Ill.
Nolen Davis Men’s Lacrosse Sr. Arlington, Mass.
Wyatt Davis Women’s Lacrosse Sr. Concord, Mass.
Fiona Dearth Women’s Lacrosse So. Portland, Ore.
Rob Dickinson Men’s Lacrosse So. Memphis, Tenn.
Claire DiMario Women's Tennis Jr. Lake Forest, Ill.
Dylan Driscoll Baseball Jr. Mount Airy, Md.
Alex Durkee Men's Track & Field So. Acton, Mass.
Andrew Erskine Men's Track & Field Sr. Stamford, Conn.
Lindsay Ewing Women's Track & Field So. Needham, Mass.
Jack Falvey Baseball So. Bethesda, Md.
Joey Fritz Men’s Tennis Jr. Cincinnati, Ohio
Eric Grein Men’s Lacrosse So. Floral Park, N.Y.
Danny Gold Men’s Lacrosse Sr. Medfield, Mass.
Steven Hetterich Men's Track & Field So. West Islip, N.Y.
Brendon Hardin Baseball So. Riverside, Conn.
Justin Hendrix Men’s Tennis Jr. Surrey, United Kingdom
Alex Hero Baseball Jr. New York, N.Y.
Caroline Holliday Women’s Lacrosse Jr. Newark, Del.
Abby Hopper Women's Track & Field Sr. Brooklyn, N.Y.
Reilly Horan Softball Sr. Darien, Conn.
Eli Howe Men's Track & Field Sr. Concord, N.H.
Louis Hunt Baseball So. Belmont, Mass.
Kathleen Hurt Women's Track & Field So. Chatham, N.J.
Jeff Izzo Men’s Lacrosse Sr. Plandome, N.Y.
Tyler Jacobs Baseball So. Westport, Conn.
Annah Jamison Women’s Lacrosse So. Glenn Dale, Md.
Jessie Kaliski Women's Track & Field So. McLean, Va.
Alex Kim Men’s Tennis Sr. Seoul, South Korea
Eric Kotin Baseball Jr. New York, N.Y.
Keri Lambert Women's Track & Field Sr. Amherst, Mass.
Carl Lampe Men’s Lacrosse So. Devon, Pa.
Lucas Lebovitz Men's Track & Field So. Rancho Palos Verdes, Calif.
Donna Leet Softball So. Seattle, Wash.
Matt Lerner Men’s Tennis Sr. Scarsdale, N.Y.
Robert Lucido Baseball So. Woodstock, Md.
Gregory Majno Men’s Lacrosse Jr. Sudbury, Mass.
Aaron Mathias Men’s Lacrosse Jr. Ridgefield, Conn.
Adam Medoff Baseball Sr. San Francisco, Calif.
Matt Melton Men's Track & Field Jr. Wall Township, N.J.
Carolyn Miller Softball Jr. Leominster, Mass.
Meghan Mills Women’s Lacrosse So. Far Hills, N.J.
Eli Mlaver Men’s Tennis Jr. Ft. Lauderdale, Fla.
Alvaro Morales Men's Track & Field Jr. Sterling, Va.
Patrick Moroney Men’s Lacrosse Jr. Manhasset, N.Y.
Duncan Morrissey Men’s Lacrosse Jr. Ridgefield, Conn.
Kristen Moulton Women's Track & Field Sr. North Reading, Mass.
Jessica Mueller Women's Track & Field Sr. Wareham, Mass.
Jen Newman Women’s Tennis Jr. Haverford, Pa.
Charles Nutter Baseball So. Newburyport, Mass.
Sarah Nyirjesy Women’s Tennis Sr. Rydal, Pa.
Annelies O’Dea Women’s Lacrosse Jr. Pittsford, N.Y.
Zoe Pangalos Women’s Tennis Jr. New York, N.Y.
Kade  Pettie Men’s Tennis So. Delmar, N.Y.
Danny Pillitteri Baseball Sr. New City, N.Y.
Elodie Reed Women's Track & Field Sr. Bow, N.H.
Charlie Reighard Men's Track & Field Jr. Glenview, Ill.
Justin Reindel Men’s Tennis Jr. Mamaroneck, N.Y.
Caroline Richman Women’s Tennis Sr. Pacific Palisades, Calif.
Will Rives Men’s Tennis Sr. Manchester, Mass.
Alissa Rothman Women's Track & Field So. Iowa City, Iowa
Quinn Saunders-Kolberg Baseball Jr. Charlottesville, Va.
Andrew Scheiner Men’s Tennis So. New York, N.Y.
Corey Schwab Men’s Lacrosse So. Highland, Md.
Robert Schwab Men’s Lacrosse Sr. Bryn Mawr, Pa.
Maggie Seaver Women’s Tennis Jr. New Canaan, Conn.
Kaitlin Silkowitz Softball Jr. Scarsdale, N.Y.
Alyssa Sherwill Softball So. Wallingford, Conn.
Romey Sklar Men's Track & Field So. Brookline, Mass.
Lauren Slutsky Women's Tennis Jr. Palm City, Fla.
Mary Soyster Women’s Tennis Jr. Farmington, Conn.
Nolan Stewart Baseball Sr. New Canaan, Conn.
Jaya Tripathi Women's Track & Field Jr. Newton, Mass.
Greg Turissini Men's Track & Field So. Maumee, Ohio
Priscilla Tyler Women’s Lacrosse So. Providence, R.I.
Matthew Virgilio Men’s Lacrosse So. Bay Shore, N.Y.
       
Bates
Name Sport Year Hometown
Abigail Alexander Women's Track & Field Jr. Harvard, Mass.
Jenna Armstrong Women's Rowing So. Florham Park, N.J.
Erin Augulewicz Women's Track & Field Sr. Eliot, Maine
Dan Bell Men's Lacrosse So. Simsbury, Conn.
Timmy Berg Men's Tennis Jr. Bradenton, Fla.
Matthew Bettles Men's Tennis Sr. Taunton, England
Gabriella Bilotta Women's Rowing Jr. Washington, D.C.
Camden Black-Ingersoll Men's Track & Field So. Concord, N.H.
Myles Black-Ingersoll Men's Track & Field Sr. Concord, N.H.
Benjamin Bogard Men's Tennis Jr. Lido Beach, N.Y.
Jennifer Brallier Women's Lacrosse Sr. Chambersburg, Pa.
Lucy Brennan Women's Tennis Jr. Wellesley, Mass.
Ashley Brunk Women's Tennis Sr. Phoenix, Ariz.
Molly Bruzzese Women's Track & Field Sr. West Hartford, Conn.
Brenna Callahan Softball So. Milton, Mass.
Charles Carey Men's Rowing Sr. Lincoln, Mass.
Sara Chari Women's Track & Field Jr. Newton, Mass.
Evan Chen Men's Lacrosse So. Katonah, N.Y.
Evan Cooper Men's Rowing So. Farmington, Conn.
Michael Creedon Men's Track & Field So. Medfield, Mass.
Meaghan Crowley Women's Track & Field So. Cumberland, Maine
Lindsay Cullen Women's Track & Field Sr. Newburyport, Mass.
Catherine Dioli Women's Lacrosse Jr. Ipswich, Mass.
Kristen Doerer Women's Tennis Jr. Madison, Conn.
Aly Dowey Women's Lacrosse So. Pound Ridge, N.Y.
Ryan Espiritu Men's Track & Field Sr. Vancouver, B.C.
Alicia Fannon Women's Track & Field Sr. Haverhill, Mass.
Nicholas Flynn Men's Rowing So. Wilton, Conn.
Linnea Fulton Women's Lacrosse Sr. Bristol, R.I.
Alayna Garbarino Softball Jr. Reading, Mass.
Caleb Glassman Men's Rowing Jr. Radnor, Pa.
Logan Greenblatt Men's Track & Field Jr. South Berwick, Maine
Lauren Hadiaris Women's Rowing Sr. Cape Elizabeth, Maine
Anthony Haeuser Men's Track & Field Sr. South Portland, Maine
Rosemary Hale Women's Lacrosse Jr. Winchester, Mass.
Nora Hanagan Women's Track & Field Sr. Singapore
David Hardison Men's Track & Field Sr. South Portland, Maine
Alexandra Hill Women's Rowing Jr. Wayland, Mass.
Jacquelyn Holmes Women's Tennis Sr. Harvard, Mass.
Molly Huffaker Women's Rowing Jr. Ithaca, N.Y.
Rockwell Jackson Baseball So. Fort Worth, Texas
Elena Jay Women's Track & Field So. West Hartford, Conn.
Patrick Jeffries Men's Track & Field Jr. Oneonta, N.Y.
Natasha Kalra Women's Track & Field So. Sparta, N.J.
Charles Kazarian Men's Lacrosse Jr. Providence, R.I.
Caroline Kern Women's Rowing So. Merrimac, Mass.
Eric Kimball Men's Track & Field Sr. Manchester, Mass.
Hope King Women's Rowing Jr. Greenwich, Conn.
Taylor Kniffin Women's Rowing Jr. Stamford, Conn.
Henry Lee Men's Tennis So. Sag Harbor, N.Y.
Will Levangie Baseball So. Frederick, Md.
Elise Levesque Women's Track & Field Sr. West Simsbury, Conn.
Jarret McKallagat Men's Track & Field Jr. Atkinson, N.H.
Kelsey Mehegan Women's Lacrosse So. Duxbury, Mass.
Heather Monty Women's Rowing Jr. Bedford, N.H.
Alyssa Morgosh Women's Track & Field So. Carlsbad, Calif.
Tara Notarianni Women's Track & Field Jr. Johnston, R.I.
Katharine Nixon Women's Track & Field Jr. Medfield, Mass.
Amelia Oliver Women's Track & Field So. Potomac, Md.
Rebecca O’Neill Women's Rowing So. Westminster, Vt.
Alex Parker Baseball So. Lewiston, Maine
John Graham Pearsall Men's Track & Field Sr. Guilford, Maine
Wally Pierce Women's Lacrosse Jr. Weston, Mass.
David Pless Men's Track & Field Sr. Atlanta, Ga.
Zach Polich Men's Track & Field So. Westborough, Mass.
Kristen Poulin Women's Track & Field Sr. Freeport, Maine
Lisa Reedich Women's Track & Field Sr. Harvard, Mass.
Eric Ruta Men's Tennis Jr. Ridgewood, N.J.
Aisling Ryan Women's Rowing Jr. Millis, Mass.
Elizabeth Sangree Women's Rowing So. Ashford, Conn.
Ellen Schneider Women's Track & Field Sr. Madison, Conn.
Matthew Silverman Men's Rowing So. Lafayette, N.J.
Quincy Snellings Women's Track & Field So. Lexington, Mass.
Amanda Solch Women's Track & Field Sr. Mountain Lakes, N.J.
Ryan Sonberg Baseball Sr. Windsor, Conn.
Devin Tatro Women's Track & Field Jr. Haverhill, Mass.
Paul Troiano Men's Lacrosse Sr. Winchester, Mass.
Eric Wainman Men's Track & Field So. Glastonbury, Conn.
Hannah Weiss Women's Rowing So. Marietta, Ga.
Ken Whitney Men's Track & Field Sr. West Hartford, Conn.
John Wisener Men's Track & Field Jr. Ridgewood, N.J.
Andrew Wortham Men's Track & Field Sr. Newton, Mass.
Kathy Yannopoulos Women's Lacrosse So. Simsbury, Conn.
       
Bowdoin
Name Sport Year Hometown
Jesse Abels Baseball Jr. West Hartford, Conn.
David Bean Men's Track & Field Sr. Weymouth, Mass.
David Bernstein Baseball Sr. Hanover, N.H.
James Boeding Men's Track & Field Jr. Milterton, N.Y.
Noah Bragg Men's Tennis So. Brookline, Mass.
Maggie Bryan Women's Track & Field So. Holden, Maine
Kuangji Chen Women's Track & Field So. Nanjing, China
Eric Chien Men's Tennis Jr. Golden Valley, Minn.
Emma Chow Women's Tennis So. Toronto, Ont.
Emily Clark Women's Track & Field So. Stow, Mass.
Cielle Collins Softball So. New Castle, N.H.
Casey Correa Softball Jr. Stamford, Conn.
Michael Croteau Sailing So. Winchester, Mass.
Toni DaCampo Softball Sr. Woburn, Mass.
Melissa DellaTorre Softball Jr. Scarborough, Maine
Kim Dempsey Sailing Jr. Stamford, Conn.
Brian Durkin Men's Lacrosse Sr. Manchester, Mass.
Cody Dussault Men's Lacrosse So. Lewiston, Maine
Peter Edmunds Sailing Jr. Wellesley, Mass.
Elise Enquist Sailing So. Excelsior, Minn.
Brenna Fischer Women's Track & Field So. Ridgewood, N.J.
Sarah Fiske Sailing Sr. Simsbury, Conn.
Matthew Gamache Men's Track & Field Sr. Barrington, R.I.
Andrew Gluesing Men's Track & Field Sr. Needham, Mass.
Nicole Hamilton Sailing So. Wilmette, Ill.
Daniel Hanley Men's Lacrosse Jr. Falmouth, Maine
Dylan Hannes Men's Lacrosse Jr. Bethesda, Md.
Sether Hanson Men's Lacrosse  Sr. Lake Oswego, Ore.
Katherine Harmon Women's Track & Field Jr. Auburn, Maine
Samuel Herzig Baseball Jr. Port Washington, N.Y.
Susanna Howard Women's Tennis Jr. Iowa City, Iowa
John Izzo Men's Track & Field So. Davidson, Mich.
Sam King Men's Tennis Jr. Rye Brook, N.Y.
Adriane Krul Softball So. Ashburnham, Mass.
Stephanie Lane Women's Track & Field So. Dobbs Ferry, N.Y.
Michael Levine Baseball Jr. Chappaqua, N.Y.
Jesse Loughlin Baseball Jr. Rockland, Mass.
Isabel Low Sailing Sr. Weston, Conn.
Nicolas Magalhaes Men's Track & Field So. Gardner, Mass.
Dani McAvoy Women's Track & Field Sr. Sudbury, Mass.
Kevin McDonough Baseball Jr. West Roxbury, Mass.
Clare McLaughlin Women's Lacrosse So. Warren, Vt.
Ben Mende Sailing Sr. Sharon, Mass.
Siena Mitman Softball So. Mequon, Wis.
Nathaniel Niles Men's Track & Field So. South Freeport, Maine
Ayaka Okawa Sailing Jr. Nagoya, Japan
William Ossoff Men's Track & Field So. Andover, Mass.
John Peabody Sailing Jr. Alexandria, Va.
Anna Prohl Women's Track & Field Jr. New London, N.H.
Franklin Reis Men's Lacrosse Jr. Hampton Falls, N.H.
Max Rosner Men's Lacrosse Sr. Brunswick, Maine
Nicholas Saba Men's Track & Field Jr. Hampden, Conn.
Mackenzie Schleicher Women's Lacrosse Jr. Londonderry, N.H.
Marcus Schneider Men's Track & Field Sr. Waban, Mass.
Samuel Seekins Men's Track & Field Jr. South China, Maine
Stuart Sheehan Men's Lacrosse Sr. Wakefield, R.I.
Tracy Shirey Softball Jr. Waterloo, Iowa
Erin Silva Women's Track & Field So. Westborough, Mass.
Tyler Silver Men's Track & Field Sr. Metuchen, N.J.
Mae Speight Sailing Sr. Bar Harbor, Maine
James Spry Men's Lacrosse Sr. Winchester, Mass.
Robert Talcott Men's Lacrosse So. Washington, D.C.
Greg Talpey Men's Track & Field Jr. Rochester, N.Y.
Duncan Taylor Baseball Jr. Washington, D.C.
Tricia Thibodeau Softball Sr. Cape Elizabeth, Maine
Oliver Van Zant Baseball Sr. Westport, Conn.
Nancy Walker Softball So. Alexandria, Va.
Camille Wasinger Women's Track & Field So. Boulder, Colo.
Avery Wentworth Men's Track & Field So. Annapolis, Md.
Charlotte Williamson Sailing So. Weston, Mass.
Taylor Wilson Women's Lacrosse So. Chevy Chase, Md.
Kyle Wolstencroft Men's Tennis So. Greenwich, Conn.
Andrew Zembruski Men's Track & Field Sr. Easton, Conn.
       
Colby
Name Sport Year Hometown
Victoria Abel Women's Tennis Jr Carlisle, Mass.
Emily Arsenault Women's Track & Field Jr Branford, Conn.
Lori Ayanian Women's Track & Field Jr Belmont, Mass.
Sam Bachelder Men's Tennis Jr Wenham, Mass.
Hilary Barr Women's Lacrosse Sr Ridgewood, N.J.
Carolyn Bennett Softball So Scarborough, Maine
Ian Bezahler Baseball Sr Woodbridge, Conn.
Nils Carlson Baseball So Worcester, Mass.
Matt Carroll Men's Tennis Jr Greenwood Village, Colo.
Molly Clark Women's Rowing Sr Housatonic, Mass.
Charlie Coffman Men's Track & Field So Cohasset, Mass.
Brittany Colford Women's Track & Field Sr Epping, N.H.
Kate Connolly Women's Track & Field Jr Needham, Mass.
Tim Corey Baseball So Framingham, Mass.
Megan Cullinane Women's Rowing So New Canaan, Conn.
Colin Cummings Baseball Jr. Asburn, Va.
Kaitlin Curran Women's Track & Field Jr. Concord, Mass.
Brian Desmond Men's Track & Field Sr Ann Arbor, Mich.
Berol Dewdney Women's Track & Field Sr. Putney, Vt.
Anna Doyle Women's Track & Field So Winthrop, Maine
Kyle Duca Men's Lacrosse So Wayne, N.J.
Laura Duff Women's Track & Field Sr East Greenwich, R.I.
Nathan Ellis Baseball Jr Milton, Mass.
Zach Eslami Men's Tennis So Holden, Mass.
Keith Fairbrother Men's Lacrosse Sr Madison, N.J.
Leigh Fryxell Women's Track & Field Jr Simsbury, Conn.
Kevin Galvin Baseball Jr Portsmouth, R.I.
Luke Geoghegan Baseball Jr Boston, Mass.
Seth Gilbane Men's Track & Field So Providence, R.I.
John Gilboy Men's Track & Field Sr Saco, Maine
Scott Goldberg Baseball So Valley Stream, N.Y.
Chris Greenlee Men's Track & Field Jr. Westminster, Mass.
John Grimaldi Men's Lacrosse So Manchester, Mass.
Emily Harper Women's Track & Field So University Place, Wash.
Caleb Harris Men's Track & Field So Canaan, N.H.
Whit Harwood, Jr. Men's Lacrosse So Short Hills, N.J.
Chris Henderson Men's Track & Field Jr. Kensington, Md.
Sally Holmes Women's Tennis Sr Prairie Village, Kan.
George Iverson Men's Rowing So Marblehead, Mass.
Kush Jadeja Men's Lacrosse So Chevy Chase, Md.
Kimberly Johnson Women's Track & Field Jr Wilmette, Ill.
Kirsten Karis Women's Lacrosse Jr Southborough, Mass.
Carolyn Katsarakes Women's Track & Field So Lexington, Mass.
Ginny Keesler Women's Track & Field Sr. Concord, Mass.
Drew Kelly Men's Rowing So Fairfield, Conn.
Kate Kimball Women's Track & Field So Kentfield, Calif.
Bjorn Knutson Men's Lacrosse Sr Bloomington, Minn.
Jake Kramer Baseball Sr Medfield, Mass.
Nate Krump Men's Rowing Sr Mendham, N.J.
Sarah Large Women's Lacrosse Jr Bow, N.H.
Ben Lester Men's Track & Field So Medfield, Mass.
Tom Letourneau Men's Track & Field Sr Dayton, Maine
Danielle Levine Women's Tennis So Andover, N.J.
Meaghan Lewia Softball So Wells, Maine
Kayla Lewkowicz Women's Track & Field Jr Hopkinton, Mass.
Morgan Lingar Women's Track & Field Sr Danville, N.H.
Mckenzie Love Women's Tennis Sr Wenham, Mass.
Jessie Lunde Women's Rowing So Westport, Conn.
Sarah Lux Women's Lacrosse Jr Manlius, N.Y.
Caitlin Lyons Women's Track & Field So Morristown, N.J.
Megan MacKenzie Women's Track & Field So Lafayette, Calif.
Kate MacNamee Women's Track & Field Jr Rye, N.H.
Charlie Madden Men's Tennis So Dover, Mass.
Luke Martin Men's Tennis Jr East Sandwich, Mass.
Abbott Matthews Women's Track & Field Jr Wilson, N.C.
Alex McAuliff Women's Tennis Sr Waterville, Maine
Will McCarthy Men's Track & Field So Monroe, Conn.
Maeve McGovern Women's Track & Field Jr Stowe, Vt.
Greg McKillop Men's Lacrosse Sr Washington, D.C.
Megan Michie Softball So Rhinebeck, N.Y.
Alex Mintz Women's Lacrosse Jr Mountain Lakes, N.J.
Stephen Morse Men's Rowing Jr South China, Maine
Mark Nelson Baseball Sr Walpole, Mass.
Jason Ottomano Men's Tennis Jr Weston, Conn.
Kelsey Park Softball Jr Presque Isle, Maine
Paige Pearson Women's Lacrosse Jr Ridgewood, N.J.
Lindsay Peterson Softball Sr Fairfield, Conn.
Tess Petesch Women's Lacrosse Sr Rockville, Md.
Mark Phillips Men's Lacrosse So New York, N.Y.
Jed Rooney Men's Lacrosse Sr Pelham Manor, N.Y.
Brett Sahlberg Men's Track & Field So Duxbury, Mass.
Layne Schwab Women's Track & Field Sr South Burlington, Vt.
Justine Seraganian Women's Rowing Sr Montreal, Canada
Noah Teachey Men's Rowing Sr Wilmington, N.C.
Ian Tibbetts Men's Rowing So Amherst, N.H.
Jeb Waters Men's Lacrosse So Norwalk, Conn.
Bethany Weitzman Women's Track & Field Jr New York, N.Y.
Sarah Wiener Women's Tennis Sr Mequon, Wis.
Russ Wilson Men's Lacrosse Jr Denver, Colo.
Trent Wiseman Men's Track & Field Sr Tampa, Fla.
Kara Witherill Women's Rowing So Readfield, Maine
Kelsey Yardumian Softball Jr Boxborough, Mass.
       
Connecticut College
Name Sport Year Hometown
Blake Alessandroni Men's Lacrosse So. Wolfeboro Falls, N.H.
Katie Andril Sailing Sr. Arlington, Va.
Jeff Basch Men's Tennis So. Elking Park, Pa.
Lily Beck Womens' Rowing  Sr. Bolton, Mass.
Jeff Beling Men's Track & Field Sr. Framingham, Mass.
Kim Bolick Sailing So. Hopkinton, Mass.
Jordan Bothwick Sailing So. Manchester, Mass.
Matt Boudreau Men's Track & Field Sr. Bridgewater, Mass.
Kelsey Burke Women's Lacrosse Sr. Atlanta, Ga.
Merry Byrne Women's Track & Field Sr. Brookside, N.J.
Alex Cammarata Women's Track & Field Jr. Southborough, Mass.
Mike Clougher Men's Rowing So. Canton, Mass.
Tristan Cole Men's Track & Field Sr. St. Helen, Calif.
Lindsay Cook Womens' Rowing  So. Carlisle, Mass.
Ali Cookson Women's Track & Field So. Beverly, Mass.
Caroline Corbett Women's Lacrosse Sr. Norwood, Mass.
Aaron Davis Men's Track & Field Jr. New London, Conn.
Patrick Dermody Men's Track & Field So. Erieville, N.Y.
Andrew Duarte Men's Track & Field Sr. Rocky Hill, Conn.
Liz Dubovik Sailing So. South Chatham, Mass.
Haley Dumke Women's Lacrosse Jr. Scarsdale, N.Y.
Aaron Fellows Men's Track & Field Sr. Hudson, N.H.
Andrew Freedman Men's Lacrosse Sr. Sudbury, Mass.
Jon Gilmartin Men's Lacrosse So. Chadds Ford, Pa.
Matt Gitkind Men's Track & Field Sr. Westborough, Mass.
Catherine Hallisey Women's Track & Field Sr. Wethersfield, Conn.
Maura Hallisey Women's Track & Field Sr. Wethersfield, Conn.
Jen Herbert Women's Tennis Sr. Pawcatuck, Conn.
Sarah Huckins Women's Track & Field Jr. Henniker, N.H.
Lilas Humen Women's Track & Field Sr. Cranford, N.J.
Alix Israel Sailing So. Salem, Mass.
Mackenzie Jackson Women's Rowing Jr. Upland, Calif.
Myra Jacobs Women's Tennis So. West Wardsboro, Vt.
Amanda Jones Women's Rowing Sr. Upper Arlington, Ohio
Michael Joyce Men's Track & Field So. Wallingford, Conn.
Amy Klopp Women's Track & Field So. Monroe, Conn.
Kristin Lampley Women's Water Polo Sr. Reading, Pa.
Pat Leary Men's Lacrosse So. Troy, Mich.
Mike LeDuc Men's Track & Field Jr. Canton, Conn.
Pam Lovejoy Women's Water Polo Sr. Guilford, Conn.
John Lyons Men's Lacrosse Sr. Barrington, R.I.
Sarah Matthews Women's Track & Field Sr. Westwood, Mass.
Grace Medley Sailing So. Portsmouth, R.I. 
James  Messina Men's Lacrosse Jr. West Islip, N.Y.
Bri Miller Women's Lacrosse Sr. Sudbury, Mass.
Gracie Miller Women's Water Polo Sr. Sudbury, Mass.
Peter Miller Sailing Sr. Paget, Bermuda
Caroline Moore Women's Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Kieran Morris Men's Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Sophia Muller Women's Rowing Jr. Chula Vista, Calif.
Libby Nichols Women's Lacrosse Sr. Baltimore, Md.
Val Phipps-Goldstein Women's Rowing Jr. Brookline, Mass.
Ian Rathkey Men's Track & Field Sr. Old Lyme, Conn.
Heather Rochford Women's Track & Field So. Red Bank, N.J.
Monica Rohrbach Women's Tennis Jr. Fort Worth, Texas
Claire Sacco Sailing Sr. Glenmont, N.Y.
Marina Sachs Sailing So. Madison, Conn.
Chad Sawyer Men's Lacrosse So. Northfield, Ill.
Seana Siekman Women's Rowing Sr. Bethel, Maine
KJ Sinclair Men's Lacrosse So. Wilbraham, Mass.
Maia Taft Women's Water Polo Sr. Lexington, Mass.
Taylor Thomas Women's Lacrosse So. Needham, Mass.
Will Tucker Men's Tennis Jr. London, UK 
Elly VanZanten Women's Track & Field Jr. Glenview, Ill.
Michelle Wesley Women's Track & Field Sr. Millwood, N.Y. 
Blake Wiecxorek Men's Lacrosse Jr. New Canaan, Conn.
Megan Wright Women's Water Polo Sr. Manhattan Beach, Calif.
       
Hamilton
Name Sport Year Hometown
Alex Arenson Women's Tennis Sr. Chicago, Ill.
Sky Aulita Women's Track & Field So. Gallupville, N.Y.
Daniel Baer Men's Track & Field So. Lenox, Mass.
Miles Blackburn Men's Track & Field Sr. Clinton Corners, N.Y.
Grace Bowers Women's Rowing So. San Antonio, Texas
Emily Brodsky Women's Lacrosse Jr. Bryn Mawr, Pa.
Brian Cameron Men's Track & Field So. East Walpole, Mass.
Dewi Caswell Women's Lacrosse Jr. Pennington, N.J.
Alex Cates Men's Rowing So. Acton, Mass.
Krystina Choinski Women's Track & Field So. Hauppauge, N.Y.
Casey Collins Baseball So. Swampscott, Mass.
Russ DeGrazia Men's Rowing So. Brookfield, Conn.
Margaret Doolin Women's Track & Field Jr. Marlborough, Mass.
Sam Dupuis Men's Track & Field Sr. Milwaukee, Wis.
Mike Fiacco Men's Lacrosse Sr. Fayetteville, N.Y.
Rachel Friedman Women's Lacrosse Sr. Fairfield, Conn.
Rachel Friedman Women's Tennis So. Gansevoort, N.Y.
Meredith Garner Women's Rowing So. Simpsonville, Ky.
Alice Grant Women's Lacrosse Jr. Andover, Mass.
Mike Guba Men's Lacrosse Jr. New York, N.Y.
Emily Heckman Women's Track & Field Sr. Chester Springs, Pa.
Helen Higgins Women's Rowing Sr. Mission Hills, Kan.
Matt Hill Men's Lacrosse Sr. Medway, Mass.
Hannah Hoar Women's Lacrosse Sr. Wellesley, Mass.
Claire Hunsinger Women's Track & Field Sr. Moravia, N.Y.
Dylan Jackson Men's Rowing Sr. Yarmouth, Maine
Agne Jakubauskaite Women's Track & Field Sr. Panevezys, Lithuania
Mira Khanna Women's Tennis So. Palo Alto, Calif.
Hannah Kloeckner Women's Track & Field Jr. Ridgefield, Conn.
Rachel Landman Women's Rowing So. Brooklyn, N.Y.
Steve LaRochelle Baseball Jr. South Windsor, Conn.
Hannah Lyons Women's Track & Field Jr. Darien, Conn.
Mollie Major Women's Rowing Jr. Williamstown, Mass.
Melissa Mann Women's Tennis Sr. Short Hills, N.J.
Kurt Minges Men's Lacrosse So. Rochester, N.Y.
Brendan Mullin Men's Lacrosse Jr. Sudbury, Mass.
Hideko Nara Women's Rowing So. New York, N.Y.
Catherine Oglevee Women's Track & Field So. Dover, Mass.
Adrian Ophals Baseball So. Cave Creek, Ariz.
Jessica Pedersen Women's Rowing So. Wellesley, Mass.
Stephen Rosenman Men's Tennis Sr. Bryn Mawr, Pa.
Muriel Schwinn Women's Track & Field Sr. Auburn, Maine
Monique St. Jarre Softball So. Berlin, Conn.
Ashleigh Stephan Women's Lacrosse So. Avon, Conn.
Andrew Szatkowski Men's Rowing So. Buxton, Maine
Carrie Uhlein Women's Tennis So. New Canaan, Conn.
Jake Wagner Men's Rowing So. Alpharetta, Ga.
Hashem Zikry Men's Track & Field Sr. New York, N.Y.
John Zimmerman Men's Lacrosse So. Syracuse, N.Y.
Hannah Zucker Women's Rowing So. Chagrin Falls, Ohio
Middlebury
Name Sport Yr. Hometown
Peter Andersen Men's Track & Field Sr. Concord, Mass.
Brian Ayers Men's Lacrosse Jr. Southborough, Mass.
Erin Benotti Women's Lacrosse Jr. Exeter, N.H.
Christina Bicks Softball So. Ridgewood, N.J.
Dan Bent Men's Track & Field Sr. Marshfield, Mass.
Sarah Boylan Softball Sr. Danvers, Mass.
Todd Bratches Men's Lacrosse Jr. New Canaan, Conn.
Tyler Buckingham Baseball Sr Montclair, N.J.
Kate Butcher Women's Lacrosse So. Garden City, N.Y.
Katie Carlson Women's Track & Field So. Princeton, Mass.
Chase Clymer Men's Lacrosse So. Katonah, N.Y.
Quinn Cronan Men's Lacrosse Jr. Winchester, Mass.
George Curtis Men's Lacrosse Jr. Nashville, Tenn.
Emily Dalton Women's Track & Field Jr. Simsbury, Conn.
Eddie DeArias Baseball So. Sudbury, Mass.
Lexi DeMarco Women's Lacrosse So. Norwell, Mass.
Hannah Deoul Women's Lacrosse Jr. Stevenson, Md.
Andy Dittrich Baseball Sr. Woodbury, Minn.
Emily Dodge Women's Track & Field Sr. Auburn, Maine
Grace Doering Women's Track & Field Sr. Darien, Conn.
Tom Driscoll Baseball Sr. New Canaan, Conn.
Brittney Faber Women's Tennis Sr. Minnetonka, Minn.
Kyle Finck Baseball Jr. New York, N.Y.
Teddy Fitzgibbons Men's Tennis Jr. Mission Hills, Kan.
Emily Fluke Women's Lacrosse So. Sandwich, Mass.
Brian Foster Men's Lacrosse Sr. Medfield, Mass.
Stuart Fram Men's Track & Field Sr. Waterbury Center, Vt.
Diego Galan Men's Track & Field Jr. Burlada, Spain
Brendan Gallagher Men's Lacrosse Jr. Belle Mead, N.J.
Nate Gaudio Men's Lacrosse Jr. Cheshire, Conn.
Maggie Goff Women's Track & Field Jr. Bronxville, N.Y.
Sarah Guth Women's Track & Field So. Wilton, Conn.
Ellen Halle Women's Lacrosse Sr. Upperco, Md.
Kyle Harrold Men's Track & Field Sr. Redding, Conn.
Patrick Hebble Men's Track & Field Sr. Sudbury, Mass.
Lottie Hedden Women's Track & Field Jr. Washington, D.C.
Liza Herzog Women's Lacrosse Jr. Baltimore, Md.
Peter Hetzler Men's Track & Field Jr. Rumson, N.J.
Jessa Hoffman Softball Sr. Golden, Colo.
Bryan Holtzman Men's Track & Field Jr. Sudbury, Mass.
Alex Johnston Men's Tennis Jr. Leeds, England
Brantner Jones Men's Tennis Jr. Winnetka, Ill.
Emma Katz Softball Sr. Northridge, Calif.
Stew Kerr Men's Lacrosse Sr. Lake Forest, Ill.
Cooper Kersey Men's Track & Field Jr. Santa Cruz, Calif.
Emma Kramer Women's Lacrosse Sr. Riverside, Conn.
Holly Lanchantin Women's Track & Field So. Natick, Mass.
Andrew Lebovitz Men's Tennis Jr. Weston, Mass.
Lok-Sze Leung Women's Tennis So. Hong Kong
Andrew Lind Baseball Sr. Carlisle, Mass.
Spencer Lunghino Men's Tennis Sr. Ponte Vedra Beach, Fla.
Spencer Macquarrie Men's Lacrosse Jr. North Hampton, N.H.
Julian Macrone Men's Track & Field Jr. Clifton, N.J.
Sarah Macy Women's Tennis So. Potomac, Md.
Heather Marrison Women's Lacrosse Sr. Brewster, N.Y.
Luke Martinez Men's Track & Field Jr. Glen Ellyn, Ill.
Alison Maxwell Women's Track & Field So. Port Angeles, Wash.
Molly McLean Women's Track & Field Sr. East Islip, N.Y.
Sean McQuillan Baseball So. Andover, Mass.
Dee Miller Women's Lacrosse Jr. Rye, N.Y.
Michael Morris Baseball Sr. Scarsdale, N.Y.
Edmund Murphy Baseball So. Dover, Mass.
Dorothy Myers Women's Tennis Sr. Winnetka, Ill.
Will Oberrender Men's Tennis Sr. Edina, Minn.
Sarah O'Brien Women's Track & Field Sr. Wellesley, Mass.
Katie Paradies Women's Tennis So. Atlanta, Ga.
Fritz Parker Men's Track & Field So. Arlington, Va.
Erich Pfeffer Men's Lacrosse Sr. Glastonbury, Conn.
Alice Pfeifer Women's Lacrosse Sr. Chevy Chase, Md.
John Popkowski Baseball Sr. New York, N.Y.
Scott Redmond Men's Lacrosse Sr. Essex Fells, N.J.
Sam Rives Men's Track & Field So. Manchester, Mass.
Patrick Rooney Men's Track & Field Sr. Skaneateles, N.Y.
David Russell Men's Track & Field So. Atlanta, Ga.
Juliet Ryan-Davis Women's Track & Field Sr. Newton, Mass.
Kimber Sable Softball Jr. Winnetka, Ill.
Alex Scibetta Softball Jr. Ridgewood, N.J.
Taylor Shortsleeve Men's Track & Field So. Medfield, Mass.
Dylan Sinnickson Baseball So. Sands Point, N.Y.
Emily Smith Softball Jr. Winchester, Mass.
Margaret Souther Women's Lacrosse Sr. Scarsdale, N.Y.
Sara Sobolweski Women's Track & Field Jr. Clifton Park, N.Y.
Summer Spillane Women's Track & Field So. Shelburne, Vt.
Laura Strom Women's Track & Field Jr. Lopez Island, Wash.
Martin Sweeney Men's Track & Field Sr. Scotch Plains, N.J.
Dana Tripp Women's Track & Field Jr. Saco, Maine
Chris Veasey Men's Track & Field So. Rumson, N.J.
Christine Walsh Women's Track & Field Sr. Bethesda, Md.
Neile Weeks Women's Lacrosse Sr. Baltimore, Md.
Grace Wildermuth Women's Track & Field Jr. Tafton, Pa.
Cal Williams Men's Lacrosse So. Wayland, Mass.
       
Trinity
Name Sport Year Hometown
Alex Almeida Baseball Sr. Bridgeport, Conn.
Sarah Ballinger Women's Track & Field Jr. Scituate, Mass.
Caroline Blanchard Softball Sr. Norwich, Conn.
Emily Bower Women's Rowing Sr. Cincinnati, Ohio
T.J. Cholnoky Men's Lacrosse Sr. Greenwich, Conn.
Matt Cohen Men's Lacrosse Sr. East Lyme, Conn.
Mary Daly Women's Track & Field So. Madison, Wisc.
Midge Daniel Women’s Lacrosse Jr. Wellesley, Mass.
Charles Finnegan Men's Lacrosse So. Duxbury, Mass.
Carolina Galdiz Men's Rowing Jr. Arlington, Va.
Christina Galese Softball Jr. Fairfield, N.J.
Ben Goldberg Baseball Sr. Plainview, N.Y.
Drew Grombala Men's Lacrosse Sr. Cincinnati, Ohio
Abigail Hall Women's Rowing Sr. Larchmont, N.Y.
Caroline Hayes Women's Lacrosse So. Greenland, N.H.
Elizabeth Heimann Women's Lacrosse Jr. Wyncote, Pa.
Kaitlin Hildebrand Women's Lacrosse Sr. Berwyn, Pa.
Stephen Howard Baseball Sr. Cheshire, Conn.
Rachel Howe Men’s Rowing Sr. Wellesley, Mass.
Mark Komanecky Men's Rowing So. Northborough, Mass.
James Kuritzkes Men's Track & Field So. Bryn Mawr, Pa.
Rose Lichtenfels Women's Rowing Sr. McLean, Va.
Alexander Loy Men's Rowing So. Ballston Lake, N.Y.
Elizabeth Lyons Women's Track & Field So. Duxbury, Mass.
Bridget Maguire Women's Track & Field So. White Plains, N.Y.
Logan Marro Men's Rowing Sr. Cherry Hill, N.J.
Senzo Mauve-Maphisa Women's Tennis Jr. Bulawayo, Zimbabwe
Ryan McCann Men's Rowing Jr. North Hampton, N.H.
Julianne McDonough Women's Track & Field Sr. Peabody, Mass.
Hillary McNamara Women's Lacrosse Sr. Milton, Mass.
Sean Meekins Baseball So. Rockville Centre, N.Y.
Austin Moody Men's Rowing Sr. Mill Valley, Calif.
Adam Moossmann Baseball So. East Northport, N.Y.
Amelia Mostovoy Softball Sr. San Francisco, Calif.
David Myers Men's Tennis So. Winnetka, Ill.
Will Naughton Men's Lacrosse Jr. Mountain Lakes, N.J.
Oliver Norton Men's Lacrosse Jr. New Canaan, Conn.
Chris Novick Men's Lacrosse Sr. Charlotte, N.C.
David O'Brien Baseball So. Fairfield, Conn.
Elizabeth Preysner Women's Track & Field Sr. Wethersfield, Conn.
Tim Reichert Men's Lacrosse Sr. Williston, Vt.
Miranda Riendeau-Card Softball So. Bowdoinham, Maine
Alyssa Rosenthal Women's Rowing Sr. Georgetown, Mass.
Julia Rubano Women's Track & Field Jr. Madison, Conn.
Gwendolyn Schoch Women's Rowing Jr. Concord, N.H.
Lyndsey Shepard Women's Lacrosse Jr. Hamilton, Mass.
Lauren Slattery Women's Lacrosse Sr. Westford, Mass.
Connor Sullivan Baseball So. Fairfield, Conn.
Julia Vresilovic Women's Rowing Jr. Ardmore, Pa.
Bryan Wolfe Baseball So. La Habra Heights, Calif.
Kathryn Whitney Women's Rowing Sr. Bronxville, N.Y.
Olivia Whitney Women's Lacrosse Sr. Danvers, Mass.
Jillian Zieff Women's Rowing Jr. Wayland, Mass.
       
Tufts
Name Sport Year Hometown
Kelly Allen Women's Track & Field Sr. Norton, Mass.
Tyler Andrews Men's Track & Field Sr. Concord, Mass.
Laura Aravena Women's Rowing So. Sciota, Pa.
Willie Archibald Baseball So. Milton, Mass.
Robin Armstrong Women's Track & Field Jr. North Attleboro, Mass.
Cole Bailey Men's Lacrosse So. Millersville, Md.
Abby Barker Women's Track & Field Jr. San Carlos, Calif.
Emily Beinecke Softball Sr. Concord, Mass.
Graham Beutler Men's Track & Field Jr. Weston, Conn.
Mike Blair Men's Track & Field Sr. Wellesley, Mass.
Austin Blau Men's Tennis Jr. Roslyn, N.Y.
Shelci Bowman Women's Tennis Jr. Dallas, Texas
Kate Brena Women's Rowing Sr. London, England
Erin Callahan Women's Lacrosse So. Skaneateles, N.Y.
Liam Cassidy Men's Track & Field Jr. Brunswick, Maine
Jeff Chang Men's Lacrosse So. Mountain Lakes, N.J.
Justin Chang Men's Lacrosse Jr. Mountain Lakes, N.J.
Kelley Cohen Women's Lacrosse Jr. Framingham, Mass.
Andrea Compton Women's Tennis So. Cincinnati, Ohio
Alyssa Corrigan Women's Track & Field Sr. Wellesley, Mass.
Nick Cutsumpas Baseball Jr. White Plains, N.Y.
Ed DeLeo Men's Track & Field Jr. Miami, Fla.
Rebecca DiBiase Softball Sr. Wellesley, Mass.
Brian Droesch Men's Lacrosse So. Setauket, N.Y.
Kerry Eaton Women's Lacrosse Sr. Norfolk, Mass.
Bryan Egan Baseball So. Watervliet, N.Y.
Emily Eickhoff Womens' Rowing So. Hanover, N.H.
Lilly Fisher Women's Track & Field Sr. Kansas City, Mo.
Katie Fitzgerald Women's Rowing Sr. Weston, Mass.
Colleen Flanagan Women's Track & Field Jr. Boxborough, Mass.
Max Freccia Baseball Jr. Stamford, Conn.
Rachel Gallimore Women's Lacrosse So. Hanover, N.H.
Samantha Gann Women's Tennis Jr. Massapequa, N.Y.
Laura Garbes Women's Track & Field Jr. Orchard Park, N.Y.
Peter Gill Men's Lacrosse So. Medfield, Mass.
Meg Gillis Women's Track & Field So. Amherst, N.H.
Bethanne Goldman Track & Field Jr. Elkins Park, PA
Lauren Gormer Women's Track & Field So. Hampton Falls, N.H.
Will Haeger Sailing Jr. Lake Forest, Ill.
Julia Hajnoczky Track & Field Sr. Wallingford, PA
Eliza Halmo Women's Lacrosse Jr. Brunswick, Maine
Sam Haney Men's Track & Field Sr. Essex, Conn.
Joe Harrington Baseball So. Burke, Va.
Christina Harvey Women's Track & Field So. Middletown, Conn.
Wade Hauser Baseball Jr. Palo Alto, Calif.
Jana Hieber Women's Track & Field Jr. Goffstown, N.H.
Maureen Hilton Women's Rowing So. Pittsburgh, Pa.
Kayla Holland Softball Jr. Attleboro, Mass.
Lauren Hollender Women's Tennis Sr. Newton, Mass.
Gabby Horner Women's Lacrosse Jr. Allentown, Pa.
Greg Jenkins Men's Lacrosse Jr. Washington, D.C.
Lydia Jessup Women's Track & Field Sr. Seattle, Wash.
Ryan Jorgensen Men's Lacrosse Sr. Ridgewood, N.J.
Lindsay Katz Women's Tennis Sr. Baltimore, Md.
Anya Kaufmann Women's Track & Field Jr. Evergreen, Colo.
Caroline Kimball-Katz Women's Track & Field So. Concord, Mass.
Sam Kessel Men's Rowing So. Worcester, Mass.
Zach Ladwig Men's Tennis Jr. Chelmsford, Mass.
Janice Lam Women;s Tennis Sr. San Francisco, Calif.
Daniel Lange-Vagle Men's Track & Field Jr. St. Paul, Minn.
Ryan Le Men's Lacrosse So. San Jose, Calif.
Kaitlyn Leidl Women's Lacrosse Sr. Califon, N.J.
David Liebenberg Sailing Jr. Livermore, Calif.
Andrew Lutz Men's Tennis Sr. Baltimore, Md.
Jamie Maffeo Sailing So. Brooklyn, N.Y.
Sara Makaretz Sailing Jr. Yarmouth, Maine
Mariel Marchand Sailing Sr. Barnstable, Mass.
Gracie Marshall Softball So. Palo Alto, Calif.
Kyle Marks Men's Track & Field Sr. Indianapolis, Ind.
Mariah Martin Women's Rowing Sr. Cumberland Foreside, Maine
Nick Martinez Baseball Jr. Burlingame, Calif.
Jeff Marvel Men's Track & Field Sr. Naples, Fla.
Aly Maykranz Women's Rowing Sr. Jackson, Wyo.
Taylor Maykranz Women's Rowing So. Jackson, Wyo.
Jack McDermott Men's Lacrosse Jr. Medfield, Mass.
Andrew McHugh Men's Tennis Sr. Edgartown, Mass.
Caitlin Meeks Women's Rowing Jr. Ashland, Mass.
Brett Mele Women's Rowing So. Austin, Texas
Molly Mirhashem Women's Track & Field Jr. Mount Vernon, N.H.
Melanie Monroe Track & Field Sr. Melrose, MA
Alyson Moskowitz Softball Sr. Westfield, N.J.
Brad Nakanishi Men's Track & Field Sr. Scarborough, Maine
Annie Nero Women's Lacrosse So. Acton, Mass.
Jamie Norton Men's Track & Field Jr. Groton, Mass.
Lauren Oswald Women's Lacrosse So. Madison, Conn.
Marshall Pagano Men's Track & Field Jr. Niskayuna, N.Y.
Tyler Page Men's Lacrosse Sr. San Francisco, Calif.
Misha Patel Women's Track & Field Jr. Emerson, N.J.
Caroline Patterson Women's Rowing Sr. Toronto, Ontario
Emma Peabody Women's Rowing So. Jamaica Plain, Mass.
Laura Peterson Women's Track & Field Jr. Omaha, Neb.
Caitlin Pohl Women's Track & Field So. Dayton, Ohio
Amelia Quinn Sailing Sr. Amherst, Mass.
Matt Rand Men's Track & Field Sr. Cape Elizabeth, Maine
Elise Ressa Women's Track & Field Jr. Port Washington, N.Y.
Caroline Ricard Women's Rowing Jr. Minneapolis, Minn.
Chris Rickard Men's Rowing So. Washington, D.C.
Kristen Roberts Women's Track & Field Jr. Marlborough, Mass.
William Ross Men's Rowing Jr. Winnipeg, Manitoba
Trevor Rothaus Men's Track & Field Jr. Placentia, Calif.
Brian Ruggiero Men's Lacrosse Sr. Huntington, N.Y.
Tom Ryan Baseball So. Walpole, Mass.
Joseph St. Pierre Men's Track & Field So. Concord, N.H.
Sarah Schiferl Track & Field Sr. Zionsville, IN
Chris Schoenhut Men's Lacrosse So. Mill Neck, N.Y.
Sophie Schonfeld Women's Tennis So. Washington, D.C.
Tess Shapanka Women's Lacrosse Sr. Sudbury, Mass.
Andrew Shapero Men's Track & Field Jr. Laguna Beach, Calif.
Alex Sheltzer Men's Track & Field So. St. David's, Pa.
Scott Staniewicz Baseball Sr. Boca Raton, Fla.
Laura Steinmetz Women's Lacrosse So. Bethel, Conn.
David Sutherland Men's Track & Field Jr. Queenstown, Md.
Jeff Taylor Men's Tennis Sr. Framingham, Mass.
Stephanie Tercero Softball So. Pasadena, Calif.
Will Vandenberg Baseball Jr. Pelham, N.Y.
Lindsey Walker Women's Lacrosse So. Suffern, N.Y.
Laura Washburn Women's Rowing So. Boerne, Texas
Mark Westerfield Men's Tennis Sr. Menlo Park, Calif.
Brian Williamson Men's Track & Field So. Prairie Village, Kan.
Emily Wright Women's Lacrosse So. Richmond, Va.
Lawrence Xia Men's Track & Field Sr. Acton, Mass.
Allan Yau Men's Track & Field So. Andover, Mass.
       
Wesleyan
Name Sport Year Hometown
Luca Ameri Men's Track & Field So. Sea Cliff, N.Y.
Genevieve Aniello Women's Tennis Sr. Hadley, Mass.
Allee Beatty Softball Sr. Redding, Conn.
Evan Bieder Men's Track & Field So. Southport, Conn.
Jeff Blout Baseball Jr. Duxbury, Mass.
Ceili Brennan Women's Track & Field Sr. Westwood, N.J.
Kayla Cloud Women's Rowing JR. Ketchum, Idaho
Austin Cotant Men's Track & Field Sr. Madison, Wisc.
Robin Cotter Women's Rowing Sr. Brattleboro, Vt.
Maddy Coulter Women's Lacrosse Jr. Branford, Conn.
Ethan Currie Men's Rowing So. Concord, N.H.
Abby D'Angelo Women's Lacrosse Jr. Weston, Mass.
Caitlin Daniels Women's Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Jon Dennett Baseball So. Great Neck, N.Y.
JD Dieterich Men's Lacrosse Sr. Garden City, N.Y.
Leyna Donaldson Women's Track & Field So. Middletown, Conn.
Karley Dutra Women's Track & Field Jr. Lake Grove. N.Y.
Sam Elias Baseball So. Norwood, N.J.
Sam Factor Men's Rowing Jr. Madison, Wisc.
Emma Frangules Women's Lacrosse Jr. Concord, Mass.
Zach Gaitz Men's Lacrosse Jr. Houston, Tex.
Suzanne Gallo Women's Tennis Sr. Concord, Mass.
Emilie George Women's Rowing Sr. Bronxville, N.Y.
Laura Getchell Softball Jr. Raymond, Me.
Kyle Gibson Men's Lacrosse So. Ridgewood, N.J.
Michael Glen Men's Tennis Sr. Weston, Mass.
Caitlyn Grudzinski Softball Sr. Ft. Worth, Tex.
Peter Heye Men's Rowing Jr. Belmont, Mass.
Bryce Hollingsworth Men's Rowing Sr. Houston, Tex.
Ben Hoynes Baseball So. Rhinebeck, N.Y.
Lauren Jacobs Women's Tennis So. Sudbury, Mass.
Lex Johnson Men's Lacrosse Sr. Skaneateles, N.Y.
Orelia Jonathan Women's Track & Field So. Williamstown, Mass.
Hannah Korevaar Women's Rowing Jr. Salt Lake City, Utah
Lydia Kring Women's Lacrosse Sr. Philadelphia, Pa.
Daphne Kroessler Women's Lacrosse So. Verona, N.J.
Audrey Le Women's Lacrosse So. Houston, Tex.
Jeff Legunn Men's Tennis Sr. Waccabuc, N.Y.
Nicole Lepre Women's Track & Field Sr. Westport, Conn.
Derek Lukin Baseball Sr. Brooklyn, Conn.
Graham Macnab Men's Lacrosse Jr. Winter Park, Fla.
Stephen MacNeille Men's Rowing So. Manchester, Mass.
Julia Mark Women's Track & Field Sr. Bloomsbury, N.J.
Bryan Marsh Men's Track & Field Sr. West Hartford, Conn.
Peter Martin Men's Rowing Jr. Gainesville, Fla.
Ashley McLaren Softball Sr. Essex Junction, Vt.
Samantha McMorris Women's Lacrosse So. Wilton, Conn.
Mackenzie McPike Women's Lacrosse So. Barrington, Ill.
Anna Michalowski Women's Lacrosse So. Cohasset, Mass.
Rebecca Michelson Women's Rowing So. Wayne, Pa.
Zach Mintz Men's Tennis So. East Hills, N.Y.
Stephen Monk Men's Tennis So. New York, N.Y.
Lia Monti Women's Track & Field Sr. Chesapeake, Va.
Zoe Mueller Women's Rowing Sr. Cambridge, Mass.
David Murphy Men's Lacrosse So. East Northport, N.Y.
Gabe Nardi-Huffman Men's Lacrosse So. Norwalk, Conn.
Noah Nichols Men's Track & Field Jr. Washington, D.C.
Grant Nikols Men's Rowing Sr. Newport Beach, Calif.
Gigi Olson Softball So. Belmont, Mass.
Lexi Parr Softball So. Woodbridge, Conn.
Matti Peters Softball Sr. Berkeley, Calif.
Carter Peterson Men's Rowing Sr. East Fairfield, Vt.
Nick Petrillo Men's Rowing Jr. Chappaqua, N.Y.
Matt Prezioso Men's Lacrosse So. Southington, Conn.
Alex Rachlin Men's Tennis So. Chicago, Ill.
Ben Record Men's Rowing So. Cincinnati, Ohio
Tori Redding Softball Sr. Branford, Conn.
Julia Reed Softball So. Washington, D.C.
Mike Robinson Men's Lacrosse Sr. Ridgewood, N.J.
Kiley Robbins Women's Tennis Jr. Scottsdale, Ariz.
Max Rosenman Men's Lacrosse Sr. Montclair, N.J.
Sam Roth Men's Track & Field Sr. Wilmette, Ill.
Colin Russell Men's Rowing So. Alameda, Calif.
Alex Sarkowsky Softball Jr. Encino, Calif.
Justin Schick Men's Lacrosse So. Upper Saddle River, N.J.
Charlie Seifer Men's Tennis So. Holmdel, N.J.
Leah Sherman Women's Lacrosse So. Belmont, Calif.
Jessica Sherry Women's Track & Field Sr. Loudonville, N.Y.
Emilie Sinkler Women's Rowing Jr. Des Plaines, Ill.
Bennett Sluis Men's Lacrosse Jr. Manlius, N.Y
Grace Smith Women's Tennis Jr. Chicago, Ill.
Arthur Stacey Men's Lacrosse Sr. Seattle, Wash.
Donovan Suh Men's Tennis So. Los Angeles, Calif.
Ashley Swan Women's Track & Field Sr. Webster, N.Y.
Catherine Taibi Women's Lacrosse Sr. Upper Montclair, N.J.
Mikhiel Tareen Men's Lacrosse So. Portland, Ore.
Margo Tercek Women's Rowing Sr. Washington, D.C.
Nellie Triedman Women's Track & Field Sr. Chestnut Hill, Mass.
Jake Turkowski Men's Lacrosse So. Old Lyme, Conn.
Rachel Unger Women's Track & Field So. Winchester, Mass.
Gus Vita Men's Lacrosse Jr. Chevy Chase, Md.
Brianne Wiemann Women's Rowing So. Doylestown, Pa.
Andrew Yin Baseball So. Potomac, Md.
Hannah Zimmerman Women's Track & Field Sr. Northampton, Mass.
       
Williams
Name Sport Year Hometown
Jenna Adams Women's Track & Field Jr. Littleton, Colo.
Ben Allison Men’s Lacrosse Jr. Amherst, Mass.
Katherine Amano Women’s Rowing Sr. West Hills, Calif.
Rebecca Bell Women’s Lacrosse So. Yarmouth, Maine
Andrew Bishop Baseball Sr. Westwood, Mass.
Peter Awad Men’s Rowing So. Nashville, Tenn.
Andrew Beaudoin Men's Track & Field  So. Dedham, Mass.
Leslie Blackshear Women's Track & Field  Jr. Ponte Vedra, FL
Lucas Casso Baseball Sr. Los Angeles, Calif.
Sam Chapin Men’s Rowing So. Raleigh, N.C.
Bryan Chow Men’s Tennis Sr. Browns Valley, Calif.
Isaiah Clark Men’s Rowing So. Indianapolis, Ind.
Christine Cunningham Women’s Rowing So. Boston, Mass.
Rebecca Curran Women’s Tennis So. Rumford, R.I.
Desiree Daring Women's Track & Field Sr. Brooklyn, N.Y.
Thomas Daubert Men’s Tennis Sr. Chapel Hill, N.C.
Tucker Dayton Men’s Lacrosse Jr. San Francisco, Calif.
Wade Davis Men's Track & Field Sr. Hallowell, Maine
Nick Evert Men’s Rowing Jr. New York, N.Y.
Adrienne Favis Women’s Rowing So. Fresh Meadows, N.Y.
Parker Finch Men’s Rowing Jr. Concord, N.H.
Rebecca Fine Women's Track & Field Sr. Weston, Conn.
Mo Frank Softball So. Amherst, Mass.
Neeko Gardner Men’s Rowing So. Tucson, Ariz.
Emily Gerber Women’s Lacrosse So. Villanova, Pa.
Andy Grabowski Men’s Lacrosse So. Philadelphia, Pa.
Ali Graebner Softball Jr. Short Hills, N.J.
Kai Graham Men’s Lacrosse So. Darien, Conn.
Emma Harrington Softball So. Columbus, Ohio
Darren Hartwell Baseball Sr. North Reading, Mass.
Anne Haley Women’s Rowing  Sr. Dayton, Ohio
Anna Hopkins Women’s Rowing Jr. Newark, Del.
Grace Horwitz Women’s Lacrosse Sr. Ridgewood, N.J.
Aldis Inde Men's Track & Field So. Edina, Minn.
Eddie Kelly Baseball So. Mahopac, N.Y.
Kaleigh Kenny Women's Track & Field So. Glen Rock, N.J.
Joe Kinney Men’s Lacrosse So. Centennial, Colo.
Emma Laukitis Women’s Rowing Sr. Homer, Alaska
Chris Lee Outdoor Track & Field Jr. Longmeadow, Mass.
David Lee Men’s Lacrosse  Jr. Hillsborough, Calif.
Annie Lynch Women's Track & Field Jr. New York, N.Y.
Maggie MacCallum Women’s Lacrosse Jr. Rochester, N.Y.
Jenna Maddock Women’s Rowing So. South Berwick, Maine
Steve Marino Baseball Jr. Westfield, N.J.
Phil McGovern Baseball So. Nutley, N.J.
Rebecca McGovern Women’s Lacrosse Jr. Weymouth, Mass.
Courtney McLaughlin Women’s Lacrosse Jr. Westwood, Mass.
Trey Meyer Men’s Tennis Sr. New Orleans, La.
Matt Micheli Men’s Tennis Jr. San Francisco, Calif.
Brianne Mirecki Women's Track & Field Jr. East Lyme, Conn.
Taylor Mondshein Baseball Sr. Larchmont, N.Y.
Stephanie Neul Women’s Rowing So. Summit, N.J.
Jared Nowell Men's Track & Field So. Cos Cobb, Conn.
Amelia Ortiz Women's Track & Field So. Eagle, Colo.
Dylan Page Men’s Tennis Sr. Portland, Ore.
Sarah Peters Women’s Rowing Jr. Evanston, Ill.
Luke Pierce Baseball So. Yarmouth, Maine
Ali Piltch Women’s Lacrosse Jr. Bryn Mawr, Pa.
James Ray Baseball Sr. Glen Gardner, N.J.
Adam Reich Men’s Tennis Jr. Westfield, N.J
Andrea Remec Women’s Rowing Sr. Elmira, N.Y.
Mericos Rhodes Men’s Lacrosse Jr. Seattle, Wash.
Scott Rdilitz Men's Track & Field Sr. Redondo Beach, Calif.
Elizabeth Ryan Women’s Lacrosse Sr. Rochester, N.Y.
Austin Shea Men’s Lacrosse Jr. San Francisco, Calif.
Kara Shoemaker Women’s Tennis Jr. Princeton, N.J.
Jacob Slater Baseball So. Allegheny Township, Pa.
Margaret Steer Women’s Rowing Sr. Nashua, N.H.
Haley Stewart Women's Track & Field So. Portland, Ore.
Jacob Stark Men’s Lacrosse Jr. Buffalo, N.Y.
Peter Sullivan Men’s Lacrosse Jr. Darien, Conn.
Felix Sun Men’s Tennis Sr. Potomac, Md.
John Sutton Men's Track & Field So. Columbus, Ohio
Zach Tarlow Men’s Rowing Sr. New Canaan, Conn.
Stephen Upton Men’s Lacrosse Jr. Alexandria, Va.
Peter Watson Men's Track & Field Sr. Darien, Conn.
Amanda Weber Women’s Lacrosse Sr. Harrison, N.Y.
Zach Weiss Men’s Tennis Sr. Great Neck, N.Y.
Emily Whicker Women’s Lacrosse Sr. Potomac, Md.
Dan Whittam Men’s Lacrosse So. Allendale, N.J.
Nick Wolf Men's Track & Field Jr. Ellicott City, Md.
View: Mobile | Desktop