2008 NESCAC Spring All-Academic Selections Announced

Record 467 Spring Student-Athletes Receive Honors

HADLEY, Mass. - The New England Small College Athletic Conference announced its 2008 Spring All-Academic selections today, with a record 467 student-athletes that participated in a spring sport earning All-Academic recognition. To be honored, a student-athlete must have reached junior academic standing and be a varsity letter winner with a cumulative grade point average of at least 3.35. A transfer student must have completed one year of study at the institution.

Of the 467 student-athletes that received Spring All-Academic accolades, 153 had the honor bestowed upon them a year ago. 65 student-athletes on the 2008 Spring All-Academic squad also received NESCAC All-Conference recognition this past season, while 44 individuals earned both All-Academic and All-Sportsmanship honors.

10 individuals garnered All-Conference, All-Sportsmanship, and All-Academic this spring. The honorees were Amherst seniors Neal Allar (Floyds Knobs, Ind.) and Mike Mintz (New York, N.Y.), Bowdoin senior Amy Ahearn (Wenham, Mass.), Colby senior Anna King (Greenland, N.H.), Middlebury senior Ceara Danaher (West Hartford, Conn.), Tufts’ trio of senior Catherine Beck (Brookline, N.H.) and juniors Chrissie Attura (Yarmouth, Maine) and Samantha Kuhles (Somerville, N.J.), Wesleyan senior Sam Grover (Williston, Vt.), and Williams junior Elizabeth Burns.

The Spring All-Academic team also included student-athletes that won an NCAA championship this spring. Juniors Jacob Donnelly (Suffield, Conn.) and William Tucker (Chestnut Hill, Mass.) were a part of a Trinity baseball squad that went a remarkable 45-1 and claimed the 2008 NCAA Baseball Championship, the first NCAA title for the Bantams. Senior Katrina Ferrara (Skillman, N.J.) and juniors Cary Gibson (Augusta, Ga.) and Annie Hancock (Syracuse, N.Y.) helped the the Williams women’s tennis team win the 2008 NCAA Women’s Tennis Championship, and Gibson finished as the runner-up in the NCAA Singles Championship. Amherst senior Alicia Menezes (Staten Island, N.Y.) teamed up with sophomore Brittany Berckes to win a second-consecutive NCAA Doubles Championship this spring.

Founded in 1971, the New England Small College Athletic Conference (NESCAC) consists of 11 liberal arts colleges and has consistently reflected its commitment to the values of athletics and academic achievement. The member colleges of the conference are Amherst College, Bates College, Bowdoin College, Colby College, Connecticut College, Hamilton College, Middlebury College, Trinity College, Tufts University, Wesleyan University, and Williams College. For more information on the NESCAC, visit www.nescac.com.

Amherst  |  Bates  |  Bowdoin  |  Colby  |  Connecticut College  |  Hamilton 
  Middlebury  |  Trinity  |  Tufts  |  Wesleyan  |  Williams

2008 NESCAC Spring All-Academic

Amherst    
Neal Allar Baseball Sr. Floyds Knobs, Ind.
Nicole Anderson Women’s Outdoor Track & Field    
Jr.   
Kailua, Hawaii
John Armideo Men’s Lacrosse Sr. Homer, N.Y.
Tal Avrahami Men’s Tennis Sr. Riverdale, N.Y.
Basile Beaty Men’s Outdoor Track & Field Sr. Belmont, Mass.
Lauren Benson  Women’s Outdoor Track & Field Sr.  Hamilton, N.J.
Nick Boehm Baseball Sr. Shaker Heights, Ohio
Evan Bruno Baseball Sr. Williamsburg, Va.
Emily Bularzik Softball  Jr.  Braintree, Mass.
Catherine Calvert Women’s Lacrosse Jr. Lawrenceville, N.J.
Elizabeth Dalton Women’s Outdoor Track & Field Jr. Wayne, Pa.
Gretchen DeLuke Women’s Lacrosse Sr. Lewiston, N.Y.
Amy DiPilato Women’s Tennis Sr. Amherst, N.H.
Chris Fitzpatrick Men’s Lacrosse Jr. Fort Salonga, N.Y.
Peter Foote Men’s Outdoor Track & Field Jr. Shelburne, Vt.
Kristina Green Women’s Lacrosse Sr. London, England
Nicole Green Women’s Outdoor Track & Field Sr. London, England
Mike Harbus Men’s Outdoor Track & Field Sr. New York, N.Y.
Matt Himler Men’s Lacrosse Jr. Manhasset, N.Y.
Maddie Hoeg Women’s Lacrosse Sr. Shoreham, N.Y.
T.J. Jackson Men’s Lacrosse Sr. Haverford, Pa.
Kelly King Softball Sr.  Grosse Pointe Park, Mich.
Mike Landman Baseball Jr. Brooklyn, N.Y.
Carly Levenson Women’s Outdoor Track & Field Jr. Richmond, Va.
Kathryn Loomis Women’s Outdoor Track & Field Jr. Glastonbury, Conn.
Jelani Lundy-Harris Men’s Lacrosse Jr. Oakland, Calif.
Jenny Mancino Women’s Outdoor Track & Field Jr. New York, N.Y.
Clint Marchese Men’s Lacrosse Jr. Waltham, Mass.
Caitlin McDermott-Murphy  Women’s Outdoor Track & Field Jr.  Newton, Mass.
Linda McEvoy Women’s Lacrosse Sr. Rochester, N.Y.
Alicia Menezes Women’s Tennis Sr. Staten Island, N.Y.
Brett Miller Men’s Lacrosse Jr. Wantagh, N.Y.
Samantha Miller Softball  Sr. Newton, Mass.
Mike Mintz Men’s Tennis Sr. New York, N.Y.
Austin Moller Men’s Tennis Jr. Manhattan Beach, Calif.
Katie Moravec Women’s Outdoor Track & Field Sr. Chico, Calif.
Laura Mortimer Women’s Outdoor Track & Field Sr. Jackson, Miss.
Melissa Moulton Women’s Tennis Jr. Oreland, Pa.
Jennifer Murphy Women’s Tennis Sr. Simsbury, Conn.
Mike Neff Baseball Jr. New York, N.Y.
Mary Noonan Women’s Lacrosse Jr. West Roxbury, Mass.
Evan O’Roark Men’s Lacrosse Jr.  South Hadley, Mass.
Mariana Palacios Women’s Outdoor Track & Field Jr. Geneva, Switzerland
Nat Pedley Baseball Jr. Rye, N.Y.
Matt Pietroforte Men’s Lacrosse Jr. Brooklyn, N.Y.
Brendan Powers Baseball Jr. Walpole, Mass.
Alexa Princi Softball  Jr. London, England
Ben Read  Men’s Outdoor Track & Field Sr. Barkhamsted, Conn.
Angus Schaller Baseball Jr. Leucadia, Calif.
Geoff Schwartz Men’s Tennis Sr. Dallas, Texas
Tara Shabahang Women’s Tennis Jr. Los Angeles, Calif.
Steve Shashy  Men’s Outdoor Track & Field Sr.  McLean, Va.
Kate Silverman  Women’s Outdoor Track & Field Jr.  Montclair, N.J.
Monica Snyder Women’s Tennis Sr. Newton, Mass.
Laura Stein Women’s Tennis Sr. Rockport, Maine
Tim Thornton Men’s Lacrosse Jr. Garden City, N.Y.
Elise Tropiano  Women’s Outdoor Track & Field Jr.  Plainview, N.Y.
Zandra Walton  Women’s Outdoor Track & Field Jr. Skaneateles, N.Y.
Jeff Wan Men’s Tennis Sr. Staten Island, N.Y.
Heather Wilson Women’s Outdoor Track & Field Sr. Danvers, Mass.
       
Bates    
Danilo Acosta Men’s Tennis Sr. Quito, Ecuador
William Akie Men’s Lacrosse Sr. Dedham, Mass.
Isabel Alexander Women’s Outdoor Track & Field Jr. Harvard, Mass.
Leah Citrin Softball Jr. Rye Brook, N.Y.
Kara Constantine Women’s Rowing Sr. Beverly, Mass.
Meaghan Creedon Women’s Outdoor Track & Field Sr. Holden, Mass.
Emmanuel Drabo Men’s Outdoor Track & Field Sr. Ouagadougou, Burkina Faso
Sam Geller Men’s Lacrosse Jr. Berkeley, Calif.
Caroline Ginsberg Women’s Outdoor Track & Field Sr. Belfast, Maine
Aviva Goldstein Women’s Outdoor Track & Field Sr. Manchester, N.H.
Simon Griesbach Baseball Sr. West Bend, Wis.
Mike Henry Men’s Lacrosse Sr. Brunswick, Maine
Tara Higgins Women's Outdoor Track & Field Jr. Jeffersonville, Vt.
Brett Hine Men’s Tennis Sr. Peru, Maine
Erik Hood Baseball Sr. Berlin, N.H.
Nathan Kellogg Men’s Lacrosse Jr. Natick, Mass.
Cassandra Kirkland Women’s Outdoor Track & Field Sr. Greene, Maine
W. Harrison Little Men’s Outdoor Track & Field Sr. Hanover, N.H.
Jennifer Marino Women’s Outdoor Track & Field Jr. Methuen, Mass.
Matthew Martone Men’s Rowing Jr. Concord, N.H.
John Miley Men’s Outdoor Track & Field Sr. Hanson, Mass.
Caitlin Murphy Women’s Rowing Jr. Duxbury, Mass.
Elizabeth Murphy Women’s Outdoor Track & Field Sr. Fairfield, Conn.
Christopher J. Murray Men’s Outdoor Track & Field Jr. North Andover, Mass.
Nicole Ritchie Women’s Rowing Jr. East Dummerston, Vt.
Amy Rosania Women’s Outdoor Track & Field Sr. Rye Beach, N.H.
Benjamin Shwartz Baseball Jr. Mattapoisett, Mass.
Jessie Smith Women’s Outdoor Track & Field Jr. Farmington, Maine
Dillon Tung Men’s Outdoor Track & Field Jr. South Pasadena, Calif.
William Viti Men’s Outdoor Track & Field Sr. Westwood, Mass.
Les Wade Men’s Lacrosse Jr. Randolph, N.J.
Madeline Weber Women’s Outdoor Track & Field Sr. Reading, Mass.
Sarah Young Women’s Lacrosse Jr. Charlemont, Mass.
       
Bowdoin    
Archibald Abrams Men's Outdoor Track & Field Jr. Lexington, Mass.
Amy Ahearn Women's Outdoor Track & Field Sr. Wenham, Mass.
Kenneth Akiha Men's Outdoor Track & Field Sr. Oakland, Calif.
Kathleen Auth Sailing Sr. Wynnewood, Pa.
Libby Barton Women's Lacrosse Jr. Wolfeboro, N.H.
Kelsey Borner Women's Outdoor Track & Field Jr. Preston, Conn.
Tyler Brewster Men's Lacrosse Jr. Lambertville, N.J.
Noah Buntman Men's Tennis Sr. Glencoe, Ill.
Scott Caras Men's Lacrosse Sr. Cape Elizabeth, Maine
Alexander Caughron Men's Tennis Jr. San Marino, Calif.
Alison Chase Women's Outdoor Track & Field Jr. Canterbury, N.H.
Lyndsey Colburn Women's Lacrosse Sr. Concord, N.H.
Stephanie Collins-Finn Women's Lacrosse Jr. Menands, N.Y.
Gordon Convery Men's Lacrosse Sr. Far Hills, N.J.
Crosby Cook Men's Lacrosse Jr. New York, N.Y.
Caroline Currie Women's Outdoor Track & Field Sr. Hanover, N.H.
Kaitlin Daley Softball Jr. Cannan, Vt.
Roberta Dennison Women's Lacrosse Sr. Freeport, Maine
Alida Draudt Women's Lacrosse Sr. Portland, Ore.
Brendan Egan Men's Outdoor Track & Field Sr. Westfield, N.J.
Courtney Eustace Women's Outdoor Track & Field Sr. Brattleboro, Vt.
Luke Fairbanks Men's Outdoor Track & Field Jr. Northbridge, Mass.
Andrew Fried Men's Tennis Sr. Melrose, Mass.
John Hall Men's Outdoor Track & Field Sr. Bow, N.H.
Robert Halliday Men's Lacrosse Jr. Sudbury, Mass.
Charlotte Hitch Women's Tennis Jr. Wayzata, Minn.
Matthew Karlan Sailing Sr. Darien, Conn.
Alex Keeney Women's Outdoor Track & Field Jr. Kenmore, Wash.
Maxwell Key Men's Lacrosse Sr. Greenwood Village, Colo.
Sean Kleier Baseball Jr. Louisville, Ky.
Michael Krohn Men's Outdoor Track & Field Jr. Lewisburg, Pa.
Courtney LaPierre Softball Jr. Gorham, Maine
Brian Lockhart Men's Outdoor Track & Field Sr. Concord, N.H.
Tyler Lonsdale Men's Outdoor Track & Field Sr. Westport, Conn.
John Lynch Men's Lacrosse Sr. Westwood, Mass.
Scot McFarlane Men's Outdoor Track & Field Jr. Concord, Mass.
Anne Monjar Women's Outdoor Track & Field Jr. Wilmette, Ill.
Grace Moore Women’s Lacrosse Sr. Groton, Mass.
Elizabeth Onderko Women's Outdoor Track & Field Sr. Glastonbury, Conn.
Laura Onderko Women's Outdoor Track & Field Sr. Glastonbury, Conn.
Kelly Overbye Softball Jr. Simsbury, Conn.
Patrick Pierce Men's Outdoor Track & Field Sr. Newtonville, Mass.
Alison Pilon Women's Outdoor Track & Field Jr. West Hartford, Conn.
Kelly Pitts Sailing Sr. Bel Air, Md.
Sarah Podmaniczky Women's Outdoor Track & Field Sr. Pleasant Valley, N.Y.
Emma Powers Softball Jr. Philadelphia, Pa.
Kristen Raymond Women's Tennis Sr. Dover, Mass.
Akira Shishido Men's Lacrosse Sr. Cranbury, N.J.
Duncan Smith Men's Lacrosse Sr. Kentville, N.S.
Rachel Waldman Women's Tennis Jr. Pittsford, N.Y.
       
Colby    
Brent Aigler Men's Outdoor Track & Field Sr. Medfield, Mass.
Drew Auerbach Men's Rowing Sr. Easton, Pa.
Chantal Balesdent Women's Outdoor Track & Field Sr. Watertown, Mass.
Sarah Bartels Women's Rowing Sr. Hanover, N.H.
Erin Beasley Women's Outdoor Track & Field Jr. Lagrange, Maine
Bryan Brown Men's Tennis Jr. Bangor, Maine
Alaina Clark Softball Sr. Casco, Maine
Michelle Easton Men's Rowing Sr. Andover, Mass.
Sommer Engels Women's Rowing Jr. Wellesley, Mass.
Sam Fabens Men's Rowing Sr. Ithaca, N.Y.
Christine Fitzgerald Softball Jr. Medfield, Mass.
Abbie Frederick Women's Outdoor Track & Field Jr. North Attleboro, Mass.
Sharon Fuller Women's Outdoor Track & Field Sr. Old Town, Maine
Bob Glotfelty Men's Outdoor Track & Field Sr. Greenwich, Conn.
Trevor Hardigan Men's Rowing Jr. Savannah, GA
Anna King Women's Outdoor Track & Field Sr. Greenland, N.H.
Katherine Koleski Women's Tennis Sr. Rochester, Minn.
Brianna Kondrat Women's Outdoor Track & Field Jr. Eaton, N.H.
Jennifer MacDowell Women's Outdoor Track & Field Jr. Portland, Maine
Dan Moss Men's Outdoor Track & Field Sr. Medfield, Mass.
Heather Nickerson Women's Lacrosse Jr. East Falmouth, Mass.
Jamie O’Connell Women's Outdoor Track & Field Sr. Westford, Mass.
Zack Schuman Men's Tennis Sr. Watchung, N.J.
Kyle Smith Men's Outdoor Track & Field Sr. Seattle, Wash.
Mary Clare Snediker Women's Lacrosse Jr. New Canaan, Conn.
Nick Spillane Baseball Sr. Darien, Conn.
Tory Starr Softball Jr. Dunbarton, N.H.
Lauren Strazzula Women's Lacrosse Jr. Norwell, Mass.
Matt Thomas Men's Rowing Sr. Chapel Hill, N.C.
Nicole Veilleux Women's Tennis Jr. Chocorua, N.H.
Scott Zeller Men's Tennis Jr. Newton, Mass.
       
Connecticut College    
Craig Audin Men’s Lacrosse Sr. Sudbury, Mass.
Lauren Brug Women’s Water Polo Sr. Ventura, Calif.
Chris Carter Men’s Lacrosse Sr. Dover, Mass.
Ani Cipriano Women’s Outdoor Track & Field Jr. New York, N.Y.
Lindsey Coit Women’s Lacrosse Sr. South Portland, Maine
Danielle Coleman Women’s Tennis Sr. Westfield, N.J.
Diana Coyne Women’s Lacrosse Sr. West Hartford, Conn.
Margaret Davies Women’s Lacrosse Jr. Weston, Mass.
Alex Dey Men’s Lacrosse Jr. Milton, Mass.
Keith Drake Men’s Outdoor Track & Field Sr. Norwich, Vt.
Matt Dyer Men’s Outdoor Track & Field Sr. Westford, Mass.
Ben Eischen Men’s Lacrosse Jr. Brookfield, N.H.
Ashley Faber Women’s Lacrosse Sr. Cohasset, Mass.
Jenna Fitch Women’s Rowing Jr. Lakeville, Conn.
Matt Flanagan Men’s Lacrosse Sr. Somerset, N.J.
Brian Ford Men’s Lacrosse Sr. Hinesburg, Vt.
Eliza Greenman  Women’s Lacrosse Jr. Middletown, R.I.
Kerry Hand Women’s Outdoor Track & Field Jr. Wilton, Conn 
Elizabeth Hawkins  Sailing Sr. Fairfield, Conn.
Emma Heishman Women’s Water Polo Jr. Boiling Springs, Pa.
Mara Hochman Women’s Rowing Jr. Santa Rosa, Calif.
Bianca Kissel Women’s Outdoor Track & Field Sr. San Luis Obispo, Calif.
Eleanor Lawson Sailing Jr.  Duxbury, Mass.
Jess LeClair Women’s Rowing Sr. Windsor Locks, Conn.
Sarah Lindsay  Women’s Water Polo Jr. Walnut Creek, Calif.
Ashley Lobell Women’s Outdoor Track & Field Sr. Cross River, N.Y.
Alex Manning Women’s Rowing Sr. Charlestown, Mass.
David Marshall Sailing Jr. Jamestown, R.I.
Amanda Monnye Women’s Outdoor Track & Field Sr. Virginia, South Africa
Brian Murtagh Men’s Outdoor Track & Field Jr. Rowley, Mass.
John Muse Men’s Lacrosse Jr. Canton, Mass.
Peter Musser Men’s Lacrosse Sr. Lafayette, Calif.
Laura Nadelberg Women’s Outdoor Track & Field Sr. New Providence, N.J.
Zach Olson Men’s Outdoor Track & Field Sr. Camelian Bay, Calif. 
Paige Pascarelli Women’s Lacrosse Jr. Wayne, Pa.
Janneke Quick Women’s Outdoor Track & Field Sr. Winchester, Mass.
Emily Ricketson Women’s Outdoor Track & Field Sr. Holliston, Mass.
Cheshire Schanker Women’s Rowing Sr. Indianapolis, Ind.
Molly Sease  Women’s Outdoor Track & Field Sr. Montpelier, Vt.
Sarah Shear Sailing Jr. Worcester, Mass.
Bro Smith Men’s Lacrosse Jr. Wellesley, Mass.
Emma Tang Women’s Outdoor Track & Field Sr. Rochester, N.Y.
Diana Taylor Women’s Rowing Sr. Libertyville, Ill.
Nancy Wallace Women’s Rowing Jr. Cos Cob, Conn.
Andrew Watts Men’s Tennis Jr. West Chester, Pa.
Becky Webber Women’s Rowing Jr. Cranston, R.I.
Kit Will Sailing Sr. Milton, Mass.
Christine Wilson Sailing Sr. Bar Harbor, Maine
       
Hamilton    
Sarah Caney   Women's Outdoor Track & Field   Jr.    Ellington, Conn.
Zak Cohen   Baseball   Jr.   Brooklyn, N.Y.
Willy Cowles   Men's Rowing   Jr. Farmington, Conn.
Jess DeMichiel   Women's Outdoor Track & Field   Sr.   Whitesboro, N.Y.
Gen Flanders   Women's Outdoor Track & Field   Jr.   Chilmark, Mass.
Britt Freitag   Women's Rowing   Sr.   Springfield, Ill.
Greg Fullman   Men's Outdoor Track & Field   Jr.   Duanesburg, N.Y.
Keith Gross   Men's Outdoor Track & Field    Jr.   Emerson, N.J.
Allan Guiney   Men's Outdoor Track & Field   Sr. Cooperstown, N.Y.
Sarah Henochowicz    Women's Rowing   Sr.   Potomac, Md..
Matthew Kotlove    Men's Rowing   Jr.   Fayetteville, N.Y.
Bridget Moore    Women's Rowing   Sr.   Newtonville, N.Y.
Anne Murphy    Women's Rowing   Sr.   Lancaster, Mass.
Jen Sadowsky Softball Sr. Allendale, N.J.
Jessiy Salwen    Women's Outdoor Track & Field   Jr.   Ridgefield, Conn.
Jared Solomon    Men's Tennis   Sr.   New Hope, Pa.
Rebecca Yaguda    Women's Outdoor Track & Field   Jr.   Norwich, Vt.
       
Middlebury    
Yan Bababekov Men’s Lacrosse Sr. Wellesley, Mass.
Greg Bassell Men’s Outdoor Track & Field Sr. W. Nyack, N.Y.
Amy Berkman Women’s Tennis Sr. Shelburne, Vt.
Gabe Broughton Baseball Sr. N. Barrington, Ill.
Clare Burke Women’s Tennis Jr. Summit, N.J.
Katelyn Cannella Softball Sr. Pleasantville, N.Y.
Anna Chavis Women’s Outdoor Track & Field Sr. Rockville, Md..
Ceara Danaher Women’s Outdoor Track & Field Sr. W. Hartford, Conn.
Alice Demmerle Women’s Lacrosse Jr. Greenwich, Conn.
Elizabeth Emery Women’s Tennis Jr. McLean, Va.
Emer Feighery Women’s Outdoor Track & Field Jr. Westborough, Mass.
Matt Ferrer Men’s Lacrosse Jr. Darien, Conn.
Ben Fowler Men’s Outdoor Track & Field Jr. Bethesda, Md.
Chrissy Fulton Women’s Outdoor Track & Field Sr. Concord, N.H.
Lizz Huntley Women’s Outdoor Track & Field Sr. Coralville, Iowa
Emily Jacobs Women’s Outdoor Track & Field Jr. Greene, Maine
Matt Joseph Baseball Jr. Alexandria, Va.
Dan Kaufman Men’s Outdoor Track & Field Jr. Milwaukee, Wis.
Jeremy Korsh Men’s Outdoor Track & Field Jr. Syosset, N.Y.
Alexandra Krieg Women’s Outdoor Track & Field Jr. Wellesley, Mass.
Tyler Lohman Baseball Sr. El Cerrito, Calif.
Conor Lyons Men’s Lacrosse Jr. Summit, N.J.
Megan MacCrellish Women’s Outdoor Track & Field Sr. Belmont, Mass.
Amelia Magistrali Softball Jr. Torrington, Conn.
Andrew Matson Baseball Jr. Coventry, R.I.
Lindsey McBride Women’s Lacrosse Jr. Old Greenwich, Conn.
Elysian McNiff Women’s Outdoor Track & Field Sr. Gloucester, Mass.
David Miranowski Baseball Jr. St. Paul, Minn.
Ian O’Reilly Men’s Outdoor Track & Field Sr. Meriden, N.H.
Tom Petty Men’s Lacrosse Jr. Newburyport, Mass.
Patrick Sedney Men’s Outdoor Track & Field Sr.  Underhill, Vt.
Claire Smyser Women’s Tennis Sr. Houston, Texas
Katie Sparkes Women’s Lacrosse Jr. Wayne, Pa.
Simone Weisman Women’s Outdoor Track & Field Jr. Newton, Mass.
Jamie Wheeler Men’s Lacrosse Jr. Wenham, Mass.
Sarah Wilson Women’s Outdoor Track & Field Sr. Winchester, Mass.
Justin Wright Baseball Sr. W. Simsbury, Conn.
       
Trinity    
Klee Aiken Men’s Rowing Jr. Great Barrington, Mass.
Alexandra Berluti Women’s Rowing Jr. Westwood, Mass.
Eveline Case Women’s Rowing Jr. New Canaan, Conn.
Nicholas Chakiryan Men’s Rowing Jr. Oyster Bay, N.Y.
Jessica Chitwood Women’s Rowing Sr. Glen Ellen, Calif.
Ellen Cohn Women’s Lacrosse Sr. Wyndmoor, Pa.
Adam Cox Men’s Lacrosse Jr. Garden City, N.Y.
Carrie Disa Women’s Lacrosse Jr. Wilbraham, Mass.
Thomas Dolan III Men’s Tennis Sr. Shrewsbury, Mass.
Jacob Donnelly Baseball Jr. Suffield, Conn.
Sarah Gould Women’s Tennis Jr. Longmeadow, Mass.
Stacy Hathcox Softball Jr. Woodinville, Wash.
Connor Hustava Men’s Lacrosse Jr. St. Louis, Mo.
Amanda Kulik Women’s Rowing Sr. Salem, Mass.
Alison Lemire Women’s Outdoor Track & Field Jr. East Hartford, Conn.
Kristina Miner Women’s Outdoor Track & Field Sr. Suffield, Conn.
Amory Minot Women’s Rowing Jr. Chestnut Hill, Mass.
Ariana Mullin Softball Jr. Woodbridge, Conn.
Eli Roxby Men’s Rowing Jr. Paoli, Pa.
Gautam Samarth Men’s Tennis Jr. Bavdhan Khurd, Pune
Timothy Scarella Men’s Outdoor Track & Field Sr. Valhalla, N.Y.
Alison Schmidt Women’s Rowing Sr. York, Pa.
Jessica Schultz Women’s Lacrosse Jr. Troy, N.Y.
Jeffrey Stempeck Men’s Tennis Sr. Reading, Mass.
Code Sternal Men’s Rowing Sr. St. Louis Park, Minn.
Amanda Tramont Women’s Tennis Jr. Coral Gables, Fla.
William Tucker Baseball Jr. Chestnut Hill, Mass.
Jeremy Ulan Men’s Lacrosse Sr. New York, N.Y.
Jesse Wanzer Men’s Outdoor Track & Field Sr. Enfield, Conn.
Connor Wells Men’s Lacrosse Jr. Haddam, Conn.
       
Tufts    
Sam Adelman Sailing Sr. Acton, Mass.
Susan Allegretti Women's Outdoor Track & Field Jr. Crown Point, Ind.
Chrissie Attura Women's Lacrosse Jr. Yarmouth, Maine
Catherine Beck Women's Outdoor Track & Field Sr. Brookline, N.H.
Danny Bialosky Men's Lacrosse Jr. Moreland Hills, Ohio
Elsie Black Women's Rowing Jr. Nevada City, Calif.
James Bradley Men's Outdoor Track & Field Jr. Atkinson, N.H.
Jennifer Burg Women's Outdoor Track & Field Jr. Framingham, Mass.
Elizabeth  Burke Women's Rowing Jr. Walpole, Mass.
Matt Caple Men's Lacrosse Sr. Wellesley, Mass.
Jane Case Women's Rowing Sr. Woodbridge, Conn.
Joe Cavallo Men's Lacrosse Sr. Deer Park, N.Y.
Perry Choren Men's Lacrosse Sr. Littleton, Colo.
Megan Cusick Softball Sr. Albany, N.Y.
Ari David Baseball Jr. Lincoln, Mass.
Sara Douglass Women's Rowing Sr. Brewster, Mass.
Michael Easton  Sailing Sr. Lexington, Mass.
Nahvid Etedail Men's Rowing Jr. Loeonia, N.J.
Colin Fitzgerald Men's Outdoor Track & Field Jr.  
Kaleigh Fitzpatrick Women's Outdoor Track & Field Sr. Lynnfield, Mass.
Will Fleder Tennis Sr. New York, N.Y.
Drew Frankel Men's Tennis Jr. New York, N.Y.
Jacob Fromer Men's Outdoor Track & Field Sr. Albany, N.Y.
Caitlin Gallagher Women's Rowing Sr. Helena, Mont.
Aaron Gerratt Sailing Sr. Boston, Mass.
Lyndsey Gibbons-Neff Sailing Sr. Rosemont, Pa.
Meredith Ginley Sailing Sr. Franklin, Mass.
Ashley Goldthwait Women's Rowing Sr. Lynnfield, Mass.
Katie Greenlee Sailing Sr. Kaneohe, Hawaii
Rebecca Herbst Women's Rowing Jr. Scarsdale, N.Y.
Roni Herbst Softball Jr. Montclair, N.J.
Amy Hopkins  Women's Outdoor Track & Field Jr. Williston, Conn.
Lara Hwa Sailing Jr. The Woodlands, Texas
Molly Jaffe Women's Rowing Sr. Glenmont, N.Y.
Chris Kantos Men's Outdoor Track & Field Sr. Apple Valley, Minn.
Marieke Kester Women's Rowing Jr. Basking Ridge, N.J.
Heather Kleinberger Softball Sr. New City, N.Y.
Leah Koeppel Women's Rowing Sr. San Francisco, Calif.
Samantha Kuhles Softball Jr. Somerville, N.J.
Danielle Lopez Softball Sr. Danvers, Mass.
Francine Magasinn Sailing Jr. Marinda del Ray, Calif.
Jason Majane Sailing Sr. Wilton, Conn.
Julie McCarthy Women's Rowing Sr. Millers Falls, Mass.
Katy O'Brien Women's Outdoor Track & Field Sr. North Easton, Mass.
Ian Oppenheim Sailing Sr. Kensington, Md.
David Orellano Men's Rowing Jr. Washington, D.C.
Meredith Pickett Sailing Sr. Houston, Texas
Doug Randall Sailing Sr. Hingham, Mass.
Chryssa Rask Sailing Sr. Marstons Mills, Mass.
Chloe Rossen Sailing Sr. Highland Park, Ill.
Phil Rotella Men's Outdoor Track & Field Jr. Louisville, Ky.
Katherine Shelley Sailing Jr. Shawnigan Lake, B.C.
Laura Sherman  Women's Rowing Sr. West Hartford, Conn.
Maya Shoham Women's Lacrosse Jr. West Hartford, Conn.
Kate Siegel Women's Rowing Jr. Silver Springs, Md.
Dave Sorensen Men's Outdoor Track & Field Sr. Dover, Mass.
Halsey Stebbins Women's Outdoor Track & Field Jr. Chicago, Ill.
Erica Steinitz Women's Outdoor Track & Field Sr. Mercer Island, Wash.
Courtney Thomas Women's Lacrosse Jr. Needham, Mass.
Joyce Uang Women's Outdoor Track & Field Sr. Medford, Mass.
John Wittpenn Sailing Sr. Mount Sinai, N.Y.
       
Wesleyan    
Chris Arvanites Baseball Jr. Los Angeles, Calif. 
Kenton Atta-Krah Men's Outdoor Track & Field Jr. Rome, Italy 
Jonah Blumstein Men's Outdoor Track & Field Jr. Scarsdale, N.Y.
Jeremy Brown Men's Rowing Sr. Niskayuna, N.Y.
Joanna Brownson Softball Sr. Hamilton, Mich. 
Julia Chamberlin Softball Jr. Evergreen, Colo. 
Scott Cole Men's Outdoor Track & Field Jr. Newton, Mass.
Alicia Collen Softball Sr. Briarcliff Manor, N.Y.
Grayson Connors Men's Lacrosse Sr. Princeton Junction, N.J.
Laura D'Iorio Women's Lacrosse Jr. Long Valley, N.J.
Beck Dorey-Stein Women's Lacrosse Sr. Narberth, Pa. 
Graham Douds Baseball Sr. Modesto, Calif. 
Becca Feiden Softball Sr. Takoma Park, Md. 
Chris Foster Men's Outdoor Track & Field Jr. Lindon, Utah 
Paul Gerdes Men's Tennis Jr. Omaha, Neb. 
Sam Grover Men's Outdoor Track & Field Sr. Williston, Vt. 
Tameir Holder Women's Outdoor Track & Field Sr. Lakeview, N.Y.
Jinny Jang Women's Rowing Sr. North Potomac, Md. 
Adam Kirk Men's Lacrosse Jr. Port Jefferson Station, N.Y.
Derek Kuwahara Men's Outdoor Track & Field Jr. Torrance, Calif. 
Anwell Lanfranco Men's Outdoor Track & Field Sr. Salem, N.H.
Elaine Lauriat Women's Rowing Jr. Southwest Harbor, Maine
Zach Librizzi Men's Lacrosse Sr. Essex Junction, Vt. 
Matt McLarney Men's Rowing Sr. Lowell, Mass.
Stephanie O'Brien Women's Outdoor Track & Field Sr. Newton, Mass.
Molly O'Connell Softball Jr. Brookline, Mass.
Sarah Orkin Women's Lacrosse Jr. West Hartford, Conn.
Lucia Pier Women's Outdoor Track & Field Sr. Sonoma, Calif. 
Daniel Poniatowski Baseball Sr. Catro Valley, Calif. 
Ben Roberts Men's Rowing Jr. Chappaqua, N.Y.
Jon Sargent Baseball Jr. Ashburnham, Mass.
Jade Scott Women's Lacrosse Jr. Denver, Colo. 
Alex Sirois Women's Tennis Jr. Koloa, Hawaii 
Laurel Sticklor Women's Lacrosse Jr. Boxford, Mass.
Lisa Sussman Women's Outdoor Track & Field Jr. Baltimore, Md.. 
Schuyler Swenson Women's Lacrosse Jr. Englewood, Colo. 
Madalina Ursu Women's Tennis Jr. Bucharest, Romania 
David Tassone Men's Outdoor Track & Field Sr. Arlington, Mass.
Ana Sophia Warner Women's Rowing Jr. Chestnut Hill, Mass.
Sean Watson Men's Outdoor Track & Field Sr. Manhattan Beach, Calif. 
Charlie Weiss Men's Rowing Jr. Syosset, N.Y.
Liz Wheatley Women's Outdoor Track & Field Jr. Arlington, Mass.
       
Williams    
Sarah Adkins Women's Lacrosse Sr. Oxford, Md.
Barrett Allison Baseball Jr. Amherst, Mass.
Chris Beeler Men's Outdoor Track & Field Sr. Delaware, Ohio
Heather Bemis Women's Outdoor Track & Field Jr. West Hartford, Conn.
Robert Brickley Men's Outdoor Track & Field Sr. Greensburg, Pa.
Elissa Brown Women's Rowing Jr. Palo Alto, Calif.
Stew Buck Men's Outdoor Track & Field Jr. Amherst, Mass.
Grant Burgess Men's Outdoor Track & Field Sr. Litchfield, Conn.
Elizabeth  Burns Women's Lacrosse Jr. Dover, Del.
Benjamin Byrne Men's Rowing Sr. Bovey, Minn.
James Clayton Men's Outdoor Track & Field Sr. Nashville, Tenn.
Peter Clements Men's Rowing Sr. Highstown, N.J.
Megan Conan Women's Rowing Jr. Skaneateles, N.Y.
Libby Copeland-Halperin Softball Jr. New York, N.Y.
Clara Coughlin Women's Rowing Jr. Cleveland Heights, Ohio
Katrina Ferrara Women's Tennis Sr. Skillman, N.J.
Nick Fersen Men's Lacrosse Sr. Dorset, Vt.
Ryan Ford Men's Outdoor Track & Field Jr. Middlefield, Conn.
Emily Fowler-Cornfeld Softball Jr. St. Louis, Mo.
Michael Gerbush Men's Lacrosse Jr. Glen Head, N.Y.
Cary  Gibson Women's Tennis Jr. Augusta, Ga.
Stew Gilson Men's Lacrosse Sr. Sparta, N.J.
Liz Gleason Women's Outdoor Track & Field Sr. Newton, Mass.
Taryn Goodman Softball Sr. New City, N.Y.
Matt Gustafson Baseball Sr. Cupertino, Calif.
Annie Hancock Women's Tennis Jr. Syracuse, N.Y.
Dixon  Hargrove Men's Lacrosse Sr. Wallingford, Pa.
Stephanie Hsuing Women's Lacrosse Jr. Madison, N.J.
Tyler  Hull Men's Rowing Sr. Newton, Conn.
Lauren Kennedy Women's Lacrosse Sr. Wallingford, Pa.
Robin Kuntz Women's Outdoor Track & Field Jr. San Diego, Calif.
Kristen Lemons Softball Sr. South Natick, Mass.
Michael Lewen Men's Lacrosse Sr. Pittsburgh, Pa.
Elizabeth  Links Women's Outdoor Track & Field Jr. Baltimore, Md.
Trevor Newman Men's Rowing Sr. Woodland Hills, Calif.
Rebecca Nourse Women's Rowing Jr. Marion, Mass.
William Parker Men's Rowing Sr. Lake Bluff, Ill.
Carrie Plitt Women's Outdoor Track & Field Sr. Wenham, Mass.
Katie Powers Softball Sr. North Reading, Mass.
Allison Prevatt Women's Rowing Jr. Arnold, Md.
Katherine Quayle Women's Rowing Sr. Lincoln, Mass.
Natalie Rey de Castro Women's Outdoor Track & Field Jr. Lima, Peru
Elizabeth  Robie Women's Outdoor Track & Field Sr. Newport, N.C.
Katherine Robinson Women's Rowing Jr. Marysville, Wash.
Margaret Ryan Softball Sr. Clarksburg, N.J.
Matthew Simonson Men's Outdoor Track & Field Sr. Washington, D.C.
Morgan Simpson Softball Jr. McLean, Va.
Sam Smith Women's Rowing Jr. Concord, Mass.
Michael Smith Men's Lacrosse Jr. Manlius, N.Y.
Kate Sortun Women's Rowing Sr. Seattle, Wash.
Britt Spackman Women's Lacrosse Jr. Newton, Mass.
Katie Stack Women's Outdoor Track & Field Sr. Cheshire, Conn.
Kenneth Taubenslag Men's Tennis Jr. Morgantown, W.Va.
Bret Thacher Men's Tennis Jr. Studio City, Calif.
Brooks Udelsman Men's Outdoor Track & Field Jr. Woodbridge, Conn.
Stephen VanWert Men's Outdoor Track & Field Jr. Langhorn, Pa.
Abigail Weir Women's Rowing Sr. Hanover, N.H.
Tim White Men's Lacrosse Sr. Englewood, Colo.